Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liberečtí volejbalisté ulovili posilu, přichází reprezentační smečař Hýský

Tomáš Hýský z Příbrami smečuje proti dvojbloku Ostravy | foto:  Radek Cihla, MAFRA

4 2010
Volejbalové přesuny na trase Příbram – Liberec pokračují. Po Boulovi, Rejlkovi, Bízovi, Kryštofovi či Rosenbaumovi přichází na sever Čech do Dukly další velká posila: člen českého národního týmu, přijímající smečař Tomáš Hýský.

"V Příbrami mi dali, podle mě nesmyslně, výpověď. Tak jsem vzal věci do svých rukou, obvolal jsem několik hráčů a týmů. Z nich byl mojí hlavní prioritou Liberec a jsem moc rád, že jsme s ředitelem klubu podepsali dvouletý kontrakt," pochvaloval si šestadvacetiletý Hýský.

Libereckým v minulé sezoně útok na mistrovský titul nevyšel, když ve finále nestačili na Kladno, a proto chtěli zkvalitnit zejména útočnou fázi.

"O Hýského jsme měli zájem už několik let, takže mě potěšilo, že se ozval, že by chtěl v kariéře pokračovat v Dukle. Navíc po ukončení smlouvy v Příbrami se stal volným hráčem a měli jsme tak mnohem lepší manévrovací prostor," říkal Pavel Šimoníček, ředitel VK Dukla.

"S trenérem Nekolou jsme se rychle shodli, že ho chceme, že potřebujeme takové to útočné kladivo, a to Hýský svými proporcemi splňuje. Věříme, že to bude velká posila," dodává Šimoníček.

Právě proto si kouč Dukly Michal Nekola od Hýského slibuje hlavně mnohem větší účinnost v důležitých výměnách. "Je to hráč, který by nám měl pomoct v dohrávání těžkých bodových balonů. To se nám třeba ve finále moc nedařilo a možná i kvůli tomu jsme nedokázali dohrát ta těžká utkání," konstatoval Nekola.

"Je to jeden z těch hlavních článků mužstva, na kterých jsme chtěli zapracovat a posílit tým." Hýský tak bude v Liberci velkým konkurentem pro "veterány" Jeslínka s Pešlem.

"Ty tři kvalitní smečaře potřebujeme. Extraliga se totiž rozšíří na dvanáct týmů, navíc budeme hrát evropský i Český pohár, takže nás čeká zhruba šedesátka zápasů. I proto potřebujeme, aby se hráči pravidelně prostřídávali," podotkl Šimoníček.

"Doufám, že v Dukle nebudu jen sedět na lavičce, ale budu hodně hrát a po boku Jeslínka a Pešla půjdu výkonnostně nahoru," přeje si Tomáš Hýský.

Na hostování do klubů, kde by měli nastupovat mnohem častěji, by naopak měli zamířit zbývající liberečtí smečaři Nesvačil s Vampolou. Ostatní hráči zatím zůstávají, v Dukle mají podepsané smlouvy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze