Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecké libero Kopáček: Ve finále vedeme díky bojovnosti

Český volejbalista Václav Kopáček v akci | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

25 2015
V týmu volejbalistů Dukly Liberec je sice nejmenší, ale od jeho výkonu se zásadně odvíjí úspěchy. Libero Václav Kopáček režíruje obrannou hru v poli a zejména příjem servisu, což je základní činnost ve finálové sérii extraligy s Českými Budějovicemi. V sobotu může se svými spoluhráči oslavit v domácí hale vytoužený mistrovský titul.

Páté utkání souboje o zlato začne v 16.45, Dukla vede 3:1 na zápasy. „Titul je strašně blízko, ale furt nás čeká spousta práce,“ upozorňuje Václav Kopáček, libero Dukly.

V čem ta práce bude podle vás nejtěžší?
Hlavně v tom, jak se s tím vypořádáme v hlavách, protože herní kvalitu určitě máme.

Kvalitní servis a jeho příjem bývá většinou klíčový pro průběh zápasů, na koho si musíte dávat největší pozor ze strany Budějovic?
Komu servis vychází, ten si hodně pomůže. Mým hlavním úkolem je samozřejmě nedostávat esa a pomoct nahrávači a smečařům, abychom měli útok co nejjednodušší. Ze strany Českých Budějovic nám dělají na příjmu největší problémy Habr, Kriško a Fila.

Před rokem jste ve finálové sérii v Budějovicích dvakrát prohráli, letos naopak dvakrát vyhráli a vedete ve finále tři jedna. Díky čemu se vám to takhle povedlo?
Díky obrovské bojovnosti, urvali jsme to a chtěli jsme asi víc než soupeř. Šlapali jsme jako tým, navzájem jsme si pomáhali a když tohle funguje, tak se na naší stranu občas přiklonilo i trochu toho štěstí. Samozřejmě jsme nečekali, že v Budějovicích vyhrajeme dvakrát tři nula. Jeli jsme si tam aspoň pro jednu výhru a že se to povedlo takhle, to je super.

Vedete tři jedna, chybí vám už jen jediná výhru k titulu, cítíte na sobě nějaký větší tlak?
Takhle blízko jsme ještě nikdy za mého působení v Liberci k titulu nebyli, ale zatím žádný zvýšený tlak necítím. Uvidíme ale, co bude těsně před zápasem, jestli se dostaví nějaká větší nervozita. Naštěstí je fakt, že lepší nálada v našem týmu už ani být nemůže, všichni uděláme maximum, abychom to k titulu dotáhli a nejlépe doma před našimi fanoušky.

Dukla čeká na volejbalový titul dvanáct let, inspiruje vás hokejový Litvínov, který se dočkal zlata po téměř šedesáti letech?
Taky na to čekali strašně dlouho a občas jim to asi někdo připomínal, ale tady je to před každou sezonou. Deset let se to nepovedlo, jedenáct, dvanáct ..., a teď už všichni věříme, že se to konečně povede.Najdete na iDNES.czmobilní verze