Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Liberec uvidí hvězdy skoků na lyžích, Češi jsou hladoví po úspěchu

Jakub Janda | foto: AP

23 2010
Nejlepší skokani na lyžích světa v čele s čtyřnásobným olympijským vítězem Simonem Ammannem a proti nim kompletní česká elita. Příští pátek se při letní Grand Prix na Ještědu odehraje velký souboj.

Domácí závodníci mají velkou chuť a ambice. "Máme za sebou jednu z nejlepších letních sezon. Kluci jsou hladoví po výsledku před domácím publikem," řekl reprezentační kouč David Jiroutek.

Liberecký můstek je připraven a pořadatelé se modlí, aby příští pátek nebylo špatné počasí. Hlavně kvůli divákům, kterých na skoky na Ještěd obvykle chodí málo. Sázejí na to, že se závodu Grand Prix hromadně zúčastní školní děti.

Místní školy si objednaly 1 500 vstupenek, organizátoři navíc vyhlásili soutěž: škola, ze které dorazí největší počet žáků, vyhraje zájezd do Vídně. "Toužíme po tisícovce fanoušků, aby se neskákalo před prázdným kotlem. Se dvěma tisíci bychom byli velmi spokojeni," uvedl Rostislav Jozífek za pořadatele.

Letní Grand Prix se do Liberce vrátí po dvou letech. Předloni vyhrál Rakušan Gregor Schlierenzauer, Jakub Janda skončil pátý. Teď je nejvýše postaveným Čechem v pořadí nečekaně čtrnáctý Borek Sedlák. Dobré výsledky však měli v létě i Antonín Hájek či Lukáš Hlava.

Startovat na Ještědu by měli Ammann, trojice Poláků Adam Malysz, David Kubacki a Kamil Stoch, kteří jsou v průběžném pořadí GP na druhém až čtvrtém místě. Silnou rakouskou sestavu se Schlierenzauerem doplní Thomas Morgenstern. Vstupenka stojí 200 korun, děti budou mít vstup zdarma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze