Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lyžařská podívaná v Liberci: v centru závodí Bauer a spol.

LUKÁŠ BAUER. Česká běžecká jednička Lukáš Bauer bude jedním z hlavních taháků dnešní exhibice Ski Street Liberec i víkendového mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

26 2014
V dolním centru Liberce se budou dnes prohánět největší hvězdy českého běhu na lyžích. Kompletní reprezentační týmy s Lukášem Bauerem, Martinem Jakšem či nejlepší českou běžkyní Evou Vrabcovou se představí na Ski Street Liberec. Při exhibičním sprintu dvojic na kolečkových lyžích však nepůjde jen o výsledky, ale hlavně o show.

„Tenhle závod beru spíš jako takovou show, určitě to zase bude zábava,“ potvrzuje přední česká závodnice Eva Vrabcová. „Navíc je to zajímavá záležitost pro lidi a doufám, že to přitáhne třeba i nějaké další závodníky.“ Trať v libereckém centru jí sice úplně nesedí a na akci se letos vůbec nepřipravovala, vše však vyváží atmosféra závodů. „Závody uprostřed města miluju, hlavně kvůli té atmosféře. Takže se moc těším,“ říká Vrabcová.

Lyžaři v Liberci

Dnes: SKI Street Liberec 2014

  • 15.00 - závody ZŠ na koloběžkách
  • 15.30 - závod lyžařů - mládež
  • 16.00 - vložená exhibice osobností
  • 16.10 - hlavní závod lyžařů - junioři
  • 16.30 - hlavní závod lyžařů - ženy, juniorky
  • 16.50 - hlavní závod lyžařů - muži
  • 17.30 - vyhlášení výsledků
  • 18.00 - autogramiáda

Sobota: Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích

  • 10.00 start první kategorie, Liberec-Vesec

Neděle: Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích do vrchu

  • 13.15 start první kategorie, start - Janův Důl, cíl - Ještěd

V netradičním závodu na kolečkových lyžích na libereckém Soukenném náměstí se elitní lyžaři představí už potřetí. „Pro nás jsou v létě takové závody dobrým zpestřením přípravy,“ říká český reprezentant Aleš Razým, který bude v Liberci obhajovat loňské prvenství ve dvojici s Dušanem Kožíškem. „Závod není tak jednoduchý, jak vypadá, protože se hned od začátku jede v ostrém tempu a v dalších kolech začnou docházet síly a stoupat laktát.“

Vedle současných reprezentantů se na exhibici představí i bývalí úspěšní lyžaři. Pořadatelé chystají vložený exhibiční závod osobností na koloběžkách.

„Letos uvidíme například členky stříbrné olympijské štafety ze Sarajeva Květu Jeriovou Peckovou a Gabrielu Soukalovou Svobodovou, běžce z bronzové štafety z olympiády v Calgary Václava Korunku, Pavla Bence a Radima Nyče, přijde i Jiří Magál, který po uplynulé sezóně ukončil kariéru. Váženým hostem pak bude paní Dana Zátopková,“ vypočítává šéf organizátorů Čestmír Skrbek.

Diváci se můžou těšit nejen na špičkovou závodní podívanou, ale také na autogramiádu či dětské závody na kolečkových bruslích. Všechny příchozí děti od první do páté třídy základních škol si navíc mohou zazávodit na koloběžkách.

Na dnešní odpolední exhibici v centru města naváže dvoudenní mistrovství České republiky na kolečkových lyžích. V sobotu je na programu závod volnou technikou ve Vesci, v neděli výjezd na Ještěd, který bude zároveň vyvrcholením letního seriálu Silvini Skiroll Classics. Vše opět za účasti největších lyžařských jmen.Najdete na iDNES.czmobilní verze