Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liberec 2009 už má tisíc dobrovolníků

20 2006
Liberec - Team Liberec 2009 - soubor dobrovolníků, kteří se budou podílet na pořadatelství mistrovství světa v klasickém lyžování - už má tisíc členů. Jubilejní členkou se stala Kateřina Krausová, studentka ekonomického lycea v Liberci.

"Lyžování a běžky mám ráda, sama často jezdím do Bedřichova. Z českých reprezentantů znám Lukáše Bauera a samozřejmě Kateřinu Neumannovou. Když jela v Turíně o zlato, učitelé nám zapnuli televizi a mohli jsme jí fandit," říká Kateřina Krausová, která má právě "svatý týden" a za pár dní ji čeká maturita.

Členem Teamu Liberec 2009 se může stát každý, komu bude v lednu 2009 - měsíc před startem světového šampionátu - minimálně šestnáct let a splní přitom také další podmínky.

Při posledním mistrovství světa klasiků v roce 2005 v Oberstdorfu se zapojilo do organizace šampionátu 1716 dobrovolníků. Přibližně stejný počet vypomůže i při organizaci MS Liberec 2009.

"Máme radost, že počet přihlášek stále stoupá," říká Aleš Máslo, koordinátor skupiny dobrovolníků. "Ne každý z členů však bude vybrán ke spolupráci při samotném mistrovství světa. Abychom mohli vybírat ty skutečně nejlepší, potřebujeme okolo tří tisíc zaregistrovaných členů," upřesňuje Máslo.

Na základě svých schopností a předpokladů budou vybraní členové Teamu Liberec 2009 rozděleni do různých oblastí v organizačním schématu mistrovství světa. S jejich pomocí se počítá například při akreditacích, v sektoru výpočetní techniky a telekomunikace, logistice, marketingu a ubytování, mohou působit jako atašé jednotlivých výprav.

Zájemci o členství v Teamu Liberec 2009 se mohou přihlásit na internetových stránkách www.liberec2009.com/prihlaska, kde se také seznámí s koncepcí spolupráce, případně dopisem na e-mailovou adresu team@liberec2009.com.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze