Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lewis obhájil titul šampiona těžké váhy

16 2000
L o n d ý n - Pouze pět minut a 39 sekund trvalo britskému boxerovi Lennoxu Lewisovi, než porazil Jihoafričana Francise Bothu a obhájil titul mistra světa v těžké váze organizací WBC a IBF. V závěru druhého kola Lewis vyslal na soupeřovu hlavu čtyři těžké údery za sebou, po kterých Botha skončil na podlaze. Přestože se dokázal postavit na nohy, rozhodčí jej odpočítal a zápas ukončil. Lewis po jasném vítězství vyzval na souboj bývalého šampióna Mika Tysona, který se nedávno holedbal, že Brit by pro něho nebyl rovnocenným soupeřem. "Měl by proti mně nastoupit, nebo mlčet. Už není nejlepší," prohlásil Lewis.

"Podle mě se z něho stal cirkusák," narážel na nedávné Tysonovy zápasy v Británii s boxery druhé garnitury.

Ve své vlasti boxoval Lewis po šesti letech a jeho vítězství v London Areně nadšeně aplaudovalo 10.000 diváků. "Byl to mimořádný návrat. Ukázal jsem světu, jak moc jsem se zlepšil," řekl. Před zápasem Lewis tvrdil, že v Británii už do ringu nevstoupí. "Publikum chce přídavek, možná, že se ještě vrátím," oznámil po svém vítězství. Za zápas inkasoval šest miliónů dolarů.

Botha, který loni v lednu prohrál s Tysonem, se ukončení zápasu nebránil. "Vůbec nic jsem neviděl. Jen jsem to cítil," popisoval rozhodující útok svého soupeře. "Udělal jsem stejnou chybu jako s Tysonem. Nemohu se vymlouvat, trefil mě parádně, to se musí nechat," uznal.

Lewisovi chybí v kolekci pouze mistrovský pás organizace WBA, o který v dubnu přišel, protože odmítl nastoupit proti určenému vyzyvateli. V dalším zápase by měl nejspíš v listopadu boxovat proti Davidu Tuaovi, který má podle umístění v žebříčku IBF právo vyzvat ho k souboji.

Britský boxer Lennox Lewis (vlevo) zasahuje Jihoafričana Francoise Bothu v utkání o titul mistra světa v těžké váze organizací WBC a IBF.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze