Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Letošní padesátník Lane si v Dillí ostatní pěkně podává

Barry Lane, lídr Avantha Masters. | foto: pro iDNES.cz

12 2010
V okamžiku, kdy byl turnaj Avantha Masters přerušen, měl za sebou Angličan Barry Lane kompletní druhé kolo a zahrál ho úplně stejně jako první, na 67 ran. Průběžné skóre -10 znamenalo vedení, kde byli spolu s ním ještě krajan John Parry a Čchan I-š´z Tchajwanu. Oba ale museli ze hřiště odejít ze sedmnácté jamky.

Pořadatelé svolali všechny hráče ze hřiště DLF Golf and Country Clubu v Dillí do klubovny, aby je nevystavili hrozbě bouřky. Většina jejich kolegů už měla kompletní program za sebou, členům posledních flightů scházelo dohrát nejvýš čtyři jamky.

O jednu méně dokončí v sobotní rozehrávce čtvrteční lídr Marcel Siem. Dnes se německému profesionálovi zdaleka tolik nevedlo, sérií tří bogey krátce před přerušením se dostal na skóre +1 a klesl na dělené dvanácté místo v průběžném pořadí.

Lane zahrál druhé podobné kolo i tím, že jediné bogey si opět připsal na páté, čtyřparové jamce. "Když dokážete zahrát tohle skóre víckrát, je vám jasné, že by to mohlo jít, ale v posledních letech bylo moje patování mizerné, tak se mi to povedlo málokdy," vysvětlil veterán, jenž ve druhé polovině června oslaví padesátku a otevře se mu cesta na seniorské turnaje.

Třiadvacetiletý Parry tvoří jeho protiváhu. Loni skončil čtrnáctý na Challenge Tour a kvalifikoval se mezi kontinentální elitu. Čchan je na European Tour ještě větším zelenáčem. V jednadvaceti dostal příležitost zahrát si teprve druhý turnaj na takové úrovni, debutoval loni v Singapuru.

Sedm hráčů, kteří mají páteční program za sebou, a Australan Rick Kulacz, odvolaný rovněž před poslední jamkou, drží čtvrtou pozici s jednou ranou za vedoucím triem. Není mezi nimi žádný favorit. Tím nejvýše postaveným je Darren Clarke ze Severního Irska. Sedm ran pod parem ho drží na dělené 12. pozici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze