Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Létalo to jako kámen, povídal diskař

24 2003
Paříž - Více než jeden metr chyběl Liboru Malinovi k postupu do finále. Diskařův výkon 61,35 metru stačil v Paříži jen na osmnácté místo. První dva hody se mu nevydařily, až třetí poslal za šedesát metrů. "Létalo jako kámen, ne jako disk," povídal Malina. Že výkonnost nebude dobrá, cítil už před závodem.

"Já totiž přijdu do kruhu a už vím podle pocitů, jaké to bude. Buď jsem v pohodě, nebo se nemůžu ani hnout. A to jsem měl teď," popisoval pocity.

Znal výsledky první kvalifikační skupiny a myslel si, že na finále bude potřeba hodit 63 metrů. "Musel jsem riskovat, protože letos mám průměr ze všech závodů asi 62 metrů," líčil svou taktiku třicetiletý vrhač Olympu Praha, který ani svůj třetí start na MS neproměnil ve finálovou účast.

"Mně to ani nepřipadalo jako mistrovství světa, protože já s těma klukama závodím každý týden na mítincích," odmítal svádět nevydařený výkon na stres.

Předloni měl skvělou formu, ale v Edmontonu kvůli zlomenému žebru nestartoval. Podle svěřence Josefa Šilhavého je úplně jedno, jestli skončí třináctý nebo osmatřicátý. "Prostě to znamená vyřazení," uvedl.

"Nemohu udělat rychlý pohyb, disk letí do prázdna, plácá se tam jako motýl. Hlava sice funguje, vím, co bych měl udělat, ale tělo odmítá. Mám pocit, jako bych deset dní dvoufázově trénoval a byl unavený," dodal.

Diskaře navíc dlouhodobě trápí zdravotní potíže. Před rokem a půl se mu zničehonic udělalo špatně, téměř omdlel a lékaři zjistili, že má kolísavý tlak. Díky lékům se sice srovnal, ale v letošní sezoně se mu potíže vrátily. 

"Může to s tím souviset," komentoval výkyvy výkonnosti v letošním roce. Lékaři prý stále netuší, kde je původní příčina potíží. Znají už ale důvod Malinových stavů. "Položili mě na nakloněnou postel a kontrolovali, jestli se mi udrží tlak v periferii," říkal diskař.

"Tam je problém, hned jsem tam omdlel," vykládal, že se mu neudrží tlak v žilách a tepnách po těle. "Takže srdce pracuje naprázdno a nedokrvuje se mozek," objasňoval.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze