Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Potlučený König: To, co Nibali předvedl, je pro mě bezcenné vítězství

Leopold König | foto: Tomáš Macek, MAFRA

24 2015
La Toussuire (Od našeho zpravodaje) - Ve čtvrtek se radoval, že se mu nohy konečně roztáčejí. V pátek ale přijel do cíle 19. etapy Tour de France plný šrámů a hned putoval na rentgen a ultrazvuk. "Ale mohl jsem dopadnout i hůř. Nemám nic zlomeného, jen jsem dost servaný," hlásil Leopold König, když se před devátou večer na hotelu týmu Sky vymanil z péče lékařů.

Co se přesně na trati stalo?
Šel jsem tak v 50 km/h při sjezdu z Glandonu na zem, asi 25 kilometrů před cílem. Byla tam na silnici nějaká nafta, něco rozlitého a já se po asfaltu úplně svezl, takže mám teď celou pravou polovinu těla spálenou. Ale v sobotu startuju.

Měl jste obavy, že by tomu tak být nemuselo?
Hned po tom pádu jsem měl docela strach, protože najednou jsem měl levé koleno dvakrát tak velké. Když něco takhle rychle nateče, nebývá to dobré. Ale doktoři mě po vyšetření uklidnili, že je v pořádku. Takže mám štěstí v neštěstí. Kdybych musel nějakých 200 kilometrů před Paříží odstoupit kvůli problémům s vazy nebo zlomenině, bylo by to zlé.

Pro celý váš tým to byl složitý den, který začal už totálním vyčerpáním Gerainta Thomase?
Jo, Geraint nám v polovině Glandonu řekl, že už vůbec nemá nohy. Je to škoda hlavně pro něj, mohl mít první Top 10 na Grand Tour. Ale tady je vidět, jak právě na Grand Tour potřebujete být stabilní a mít konstantní výkonnost.

Na vašeho lídra Chrise Froome zaútočil Ital Nibali v momentu, kdy měl technickou závadu. Už jste o tom spolu mluvili?
Potkali jsme se s Chrisem, když jsem přišel z rentgenu. Nemluvil o Nibalim právě hezky a já bych taky nemluvil, protože to, co Nibali předvedl, je pro mě i pro spoustu fanoušků bezcenné vítězství.

Podobně Astana zaútočila na Giru při defektu Contadora. Vzpomínáte?
Je to jen obrázek Astany. O tom ať si každý udělá své mínění. Ono se jim to vrátí.

Co se dá nyní čekat v sobotu od slavných Huezů?
Myslím, že jsou karty jasně rozdané. Spousta lidí už je opravdu mrtvých. Dneska to byla strašně těžká etapa se čtyřmi kopci, zatímco zítra je před velkou show na Huezech jen jeden. První místo už by rozhodně neměly ovlivnit, možná ani pódium ne. Bude to spíš muž proti muži na posledních 18 kilometrech. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze