Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Königův šéf má zamotanou hlavu: Musíme zjistit, co se s Leem stalo

Ralph Denk se opírá o kolo před vozem stáje Bora. | foto: Profimedia.cz

27 2017
Žiar nad Hronom (Od našeho zpravodaje) - Umístil se v Top 10 na všech třech podnicích cyklistické Grand Tour. Obrovský talent, dříč, ale tolikrát zraněný. Letos měl Leopold König startovat na Giru, potom na Tour, jenže vždy z toho sešlo.

Za celou sezonu má Leopold König na kontě pouze čtyři závodní dny, z toho jen dva dokončené. Vlastní zdravotní stav nekomentuje a chyběl nyní i na mistrovství ČR a SR ve Žiaru nad Hronom. Na rozdíl od Ralpha Denka, jeho týmového šéfa ve stáji Bora.

Co bude dál s Leopoldem Königem, pane Denku?
Leo začíná znovu jezdit na kole, absolvoval pár etap na Dauphiné. Ale viděli jsme tam, že ještě není na takové výkonnostní úrovni, aby mohl závodit. Proto závod nedokončil. Během Tour nyní absolvuje sám vysokohorské soustředění. Potom se ho pokusíme připravit na etapy Kolem Polska. A pak se začne soustředit na Vueltu.

Odstoupení z Dauphiné tedy nebylo způsobeno tím, že by se obnovily jeho potíže s kolenem?
Ne, víc šlo o to, že není ve formě. Po dlouhé době bez kola byly pro něj tři dny na Dauphiné dost. Teď by mělo být jeho koleno O. K., snad taková bude i druhá část sezony. Představuji si, že další tréninkový kemp ho posune na vyšší úroveň, i když to nebude snadné.

Fotogalerie

O jeho první sezoně po návratu do vaší stáje jste museli mít úplně jiné představy. Jak velké je vaše zklamání?
Samozřejmě, že my i Leo jsme očekávali úplně jiné výsledky. Ale je to sport, nejde to vždy podle plánu. Musíme zjistit, co přesně se stalo, což teď není možné, protože to je práce na zimu. Teď je naším zájmem posadit ho zase co nejrychleji na kolo, což se už i stalo, a dostat ho co nejrychleji zpět do závodů. Leo je velmi talentovaný. Vím, že když bude mít nějaké závody a tréninky v nohách, bude schopen zase dosahovat dobrých výsledků.

Co se podle vás mohlo stát? Proč jeho koleno vypovědělo poslušnost?
Přišel ze Sky, měnili jsme boty, minulý rok jezdil v jiných, letos je má od firmy Specialized. Možná to byl ten problém, který koleno ovlivnil. Jenže to zatím vážně nevíme. Náš realizační tým pracuje velmi, velmi tvrdě, abychom ho přivedli na dobrou pozici na kole.

Řekl byste, že jeho tělo je křehké?
Raději bych řekl, že je velmi citlivé.

Potíže se zdravím měl i v minulých letech, ať už před plánovaným debutem na Giru v roce 2012, před svojí první Tour, potom také loni. Věříte, že další dva roky u vás budou z jeho strany vypadat jinak?
Ano. Dobrá věc je, že Leo, pokud je fit, zajíždí skvělé výsledky. Známe se velmi dobře, věříme mu. Nemám jediný důvod přemýšlet o předčasném ukončování spolupráce.

I proto, že v minulosti už dokázal, že po dlouhé závodní pauze dokáže velmi rychle dosahovat na skvělá umístění? Viz jeho sedmé místo na Tour 2014 ve vašich tehdejších barvách.
Ano, moc dobře si ten rok pamatuju. Tehdy měl Leo taky vleklé zdravotní problémy, vynechal Tirreno-Adriatico i další starty a vrátil se ve formě až na Dauphiné. Takže žádné obavy. Jsem optimistický do druhé části sezony.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze