Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lendl pendluje mezi golfem a tenisem

15 2000
P r a h a - Mezi dvěma věty se stále pohybuje Ivan Lendl. Naturalizovaný Američan, který má na svém kontě 94 vyhraných turnajů a v létě vstoupí do tenisové Síně slávy však v současné době žije spíše golfem. Od této vášně si odskočí na kurty jen tehdy, když potřebuje dohlédnout na své potomky pilující tenisové údery. Ač by si mohl dopřát poklidný důchod zabezpečeného člověka, stále jde buldočí odhodlanosti za svým snem zahrát si golf na turnaji profesionální série PGA Tour.

I přesto, že na sebe kladl vždy nejvyšší cíle, u svých dětí se zatím jakýmkoliv očekáváním brání. "Mým nejstarší dcerám je teprve deset let, to je moc málo na to, abych se zatím zabýval úvahami nad jejich tenisovou budoucností," řekl pro list USA Today. Zároveň však všech pět potomků ke sportu vede. "Čtyři z nich hrají tenis, každou chvíli jsou na nějakém turnaji. Hlavní je, že je to baví, já jim jenom pomáhám se základy. Sport je pro děti důležitý a nezáleží, zda je to tenis nebo třeba fotbal," vyhýbá se Lendl úvahám o tom, zda jeho děti budou jednou vydělávat sportem peníze.

Jakmile má od svých dětí volno, zamění raketu za golfové hole a tenisáky za tvrdé míčky. O vášni Ivana Lendla pro golf ví kdekdo. Hráč už se dokonce několikrát prezentoval s golfovými holemi i v Česku. Zatím objíždí turnaje osobností, kde už také dokázal zvítězit. V následujícím roce plánuje sehrát 22 podobných turnajů a určitě by rád ukázal, že se zlepšuje. Ostatně, aby mohl v klidu trénovat, plánuje též zahájit v nejbližší době výstavbu vlastního golfového hřiště u svého domova v Connecticutu na severovýchodě USA.

V létě čeká na Lendla jedna velmi radostná a slavností událost. V červnu bude v Newportu jako jediný přijat do tenisové Síně slávy mezi největší hvězdy světového tenisu. "Navržení mne velmi těší, je to skutečná pocta," neskrýval flegmatik Lendl radost. Jediné, co jej může mrzet, je skutečnost, že v golfu tak vysoko asi nikdy nevystoupí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze