Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Legendární Nicklaus: Olympiáda potřebuje nové hřiště. Nejlépe ode mě

Jack Nicklaus - nejúspěšnější golfista všech dob | foto: AP

9 2010
Pro olympiádu to chce nové hřiště, tvrdí nejúspěšnější golfista všech dob Jack Nicklaus. Ale jako by dodával: "To hřiště musím postavit já." Spolu s jednou z nejlepších golfistek historie Annikou Sörenstamovou.

Naposledy se golf na olympiádě hrál před 106 lety. V roce 2016 zažije v Brazílii velký návrat, za nějž z pozice ambasadora golfu loni úspěšně lobboval u Mezinárodního olympijského výboru mimo jiné právě Nicklaus.

To, že se golf v Brazílii bude hrát pod pěti kruhy, je jasné. Otázka "A kde?" ale žádnou jasnou odpověď nemá. Možnosti jsou dvě - buď se olympijský turnaj odehraje na některém ze současných soukromých hřišť, nebo bude vystavěno nové a pod záminkou rozvoje golfu v Jižní Americe mu bude přidělen status "veřejné".

Jack Nicklaus

Údajně se sletělo více než tucet zájemců o jeho výstavbu. Mezi smečkou vlků vyčnívá Zlatý Medvěd. Tak se Nicklausovi léta přezdívá. A váze jeho jména dokáže v golfu konkurovat leda Tiger Woods - kde se objeví Nicklaus, tam se objeví i bohatí sponzoři, kteří jsou ochotni vypisovat šeky - ať už se to týká turnajových odměn nebo peněz pro charitu. I majitelé golfových resortů chtějí, aby jejich hřiště bylo nějak spojeno s Nicklaus.

A že těch hřišť už navrhl a realizoval - jeho firma postavila v 34 zemích již 341 hřišť, z toho na 271 vytvářel jejich podobu přímo Nicklaus.

Jack Nicklaus

Vítěz rekordních osmnácti major turnajů vytáhl do boje o olympijské hřiště kromě sebe další trumf. A koho jiného, než dalšího nejúspěšnějšího. Avšak v ženském golfu - Anniku Sörenstamovou, která také byla ambasadorkou golfu.

"Byl bych překvapený, kdyby nás nevybrali," řekl sebevědomě Nicklaus. Podle něj právě spolu se Sörenstamovou dokáží postavit hřiště vhodné jak pro muže, tak pro ženy - Zlatý Medvěd by měl na starosti mužská odpaliště, Sörenstamová dámská. Myslím, že by nám to mohlo klapat, uvedl s úsměvem Nicklaus.

Annika Sörenstamová - autogramiáda.

O tom, kdo bude hřiště stavět, se rozhodne až poté, co Mezinárodní golfovou federace, která vznikla na popud olympijského výboru, bude mít svého předsedu. Ten by mohl bý zvolen do konce letošního roku.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze