Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plochodrážník Hutla vsadil na záložní stroj a vyjel „ledové“ stříbro

Pardubický „ledař“ Lukáš Hutla (vpředu s modrou čapkou) neztratil v Holicích ani bod. Nahoře slaví svůj triumf. | foto: Milan Křiček

2 2017
S Janem Klatovským se pardubický Lukáš Hutla měřit nemohl. Ale hned jakmile český top závodník na ledové ploché dráze a již jistý mistr na startu chyběl, uzurpoval Hutla „královskou korunu“ pro sebe. V závěrečném závodě na zamrzlém rybníku Hluboký vyhrál všech svých šest jízd v základní části i následné finále a přivlastnil si tak celkově druhé místo v národním šampionátu.

Pořadí nakonec znělo: 1. Klatovský 42 bodů (vyhrál oba předchozí podniky v Kopřivnici a v Opatovicích), 2. Hutla 37, 3. Andrej Diviš 33.

Lukáši Hutlovi, jenž se po ledě tradičně proháněl společně se svým otcem Radkem (ten obsadil s 16 body sedmou příčku), v Holicích vyšla sázka na rezervní motorku.

„Po trablech s předními vidlicemi jsem usoudil, že je třeba ji zkusit. A vyplatilo se,“ pochvaloval si Hutla. „Přední tlumič fungoval skvěle, pobral všechny rány. I motor držel, zkrátka vše fungovalo. Po sobotním závodě (družstev v Chrastné) jsem byl v dobré náladě a řekl jsem si, že v neděli musím taky vyhrát všechny jízdy. A hle, vyšlo to. I když jsem v opakované finálové jízdě trochu zvedl diváky ze sedaček v předposledním kole, tak jsem nakonec dokázal zvítězit,“ radoval se jezdec na webu Speedway Fakta.

Rodinné duo Hutlových o víkendu čeká druhý závod MČR družstev ve známém veslařském areálu v Račicích, přičemž tato soutěž by měla pokračovat i o týden později. Kromě toho bude Lukáš Hutla v únoru reprezentovat na mistrovství Evropy v ruské Ufě jako náhradník za Klatovského, který se omluvil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze