Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Léble, odstupte! vyzvali svazového bosse pražští volejbalisté

Antonín Lébl | foto: ČTK

11 2010
Nespokojenost s Antonínem Léblem, šéfem Českého volejbalového svazu, dali najevo funkcionáři z Prahy. V otevřeném dopise jej vyzývají k odstoupení. Svůj vzkaz zveřejnili na oficiálních svazových stránkách.

Pražským volejbalistům se nelíbí především Léblovo autoritativní rozhodování a neprůhledné hospodaření. Léblovu reakci se zatím získat nepodařilo.

"Vážený pane předsedo, výbor Pražského volejbalového svazu má stále větší výhrady ke způsobu řízení ČVS, který zosobňujete," napsali pražští funkcionáři.

"Vyzýváme Vás proto k odstoupení z funkce předsedy ČVS a umožnění volby nového představitele svazu, který naplnění standardních principů v práci všech složek volejbalového hnutí v ČR zajistí," uvedli v dopise.

Lébl stojí v čele českého volejbalu od roku 2005, loni předsednický post obhájil. Na květnové volební konferenci porazil tehdejšího místopředsedu Františka Kopeckého těsným poměrem hlasů 27:25.

Jeho zastánci oceňují například to, že pro Prahu získal loňské Final Four Ligy mistrů a pro Česko spolupořadatelství mužského ME 2011.

Léblovi odpůrci se nyní upínají k mimořádnému zasedání výboru ČVS, které se uskuteční 25. dubna. Na něm by měl být výbor doplněn o čtyři zástupce Středočeského kraje, což by mohlo změnit poměr sil a případně vést až k Léblovu odvolání z funkce.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze