Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lazok vyhrál Velkou cenu Ústí

Velká cena Ústí v boxu, Antonín Lazok - TREFA. Český boxer Antonín Lazok (vpravo) ve finále váhy do 54 kg při Velké ceně Ústí nad Labem právě trefil Krysztova Rogowskiho z Polska. | foto: Martin AdamecMF DNES

22 2006
Ústí nad Labem - Jediné vítězství pro české barvy v 37. ročníku Velké ceny Ústí nad Labem vybojoval Antonín Lazok. Do finále sice postoupili čtyři domácí boxeři, ale s rukama nad hlavou opouštěl ring jen Lazok v kategorii do 54 kg. Jeho reprezentační kolegové František Fáber, Martin Halaš a Štěpán Horváth proti mezinárodně zkušenějším soupeřům neuspěli.

Lazok využil v hale ústeckého SKP výhodného losu.

Byl nasazen přímo do semifinále, kde porazil Lotyše Norkevičiuse, v sobotu pak bez větším problémů "vybodoval" Kryzstowa Rogowského z Polska.

"Byl to těžký zápas, Rogowski je dobrý boxer," řekl Lazok po největším úspěchu své kariéry. K výhře mu pomohl zejména dobrý vstup do zápasu. Závěr sice patřil soupeři, ale na obrat už to nestačilo. "Síly docházely, ve čtvrtém kole už jsem to na sobě cítil a bylo to i vidět. Přesnější údery ale rozhodly," uvedl spokojeně.

Jeho krajané měli smůlu na věhlasné soupeře. Doplatil na to zejména Halaš, jenž potřetí za sebou prohrál ve finále. V minulosti se mu stali osudnými kubánští reprezentanti ověnčení medailemi z velkých akcí, letos v kategorii do 60 kg úřadující mistr světa a olympijský vítěz z Atén Alexej Tiščenko.

"Zase to nevyšlo. Jsem zklamaný, protože jsem myslel, že to nebude tak složitý zápas a že ze sebe vydám víc. Ale cokoliv jsem udělal, on byl rychlejší," ocenil Halaš kvality ruského boxera, jenž v amatérském ringu podle statistik ještě neprohrál.

Tiščenko po duelu přiznal, že Halaš byl hodně opatrný a moc jej neprověřil. "Respekt jsem samozřejmě měl. Říkal jsem si ale, že na kom jiném bych si měl dokázat, že jsem dobrý, než na takových borcích," uvedl Halaš, který obsadil již popáté druhé místo. K úspěchu mu nepomohlo ani to, že přešel do nižší váhové kategorie. "Minimálně do mistrovství Evropy v ní zůstanu. Ve čtyřiašedesátce mi oproti ostatním často chyběla síla," řekl Halaš.

Podobně dopadl Fáber, jenž v kategorii do 51 kg nestačil na druhého muže loňského světového šampionátu v Číně Jerome Thomase z Francie. I on prohrál výrazně na body. "Před skvělými lidmi jsem chtěl předvést dobrý box na úrovni, ale moc se mi to nepodařilo. Bylo to těžké," uvedl Fáber, jenž bojoval i se zdravotními problémy. Měl rozbitý nos. "Chtěl jsem vydržet čtyři kola. V posledním jsem šel dopředu, porvat se a snad jsem trenéry nezklamal," řekl Fáber.

Solidný výkon hlavně ve čtvrtém kole předvedl Horváth, jenž sice prohrál s Andrejem Balanovem z Ruska 22:15, poslední kolo ale vyhrál. "Říkal jsem si, že mi hlavně nesmí utéct první kolo, což se mi celkem podařilo. Na přelomu druhého a třetího mě ale několikrát celkem zbytečně trefil a bodově utekl. Pak už je těžké s tím něco dělat. Zkušený boxer si to už dokáže uhlídat," pokrčil rameny Horváth.

Přestože letos na sever Čech nedorazili kubánští boxeři, nechyběla v Ústí řada medailistů z evropských a světových šampionátu či olympijských her. Jedna z hlavních postav Kazach Jerdos Džahanabergenov se postaral o největší překvapení turnaje, když v "jednaosmdesátce" prohrál zcela jednoznačně s Arturem Beterbojevem z Ruska.

Výsledky:
Do 48 kg:
Maszczyk (Pol.) - Bablik (Něm.) 26:23, 3. místo: Danieljan (Arm.), Otgonbajar (Mong.).
Do 51 kg: Thomas (Fr.) - Fáber (ČR) 25:6, 3. místo: Raduly (Maď.), Serdamba
(Mong.).
Do 54 kg: Lazok (ČR) - Ragowski (Pol.) 31:17, 3. místo: Norkevičius (Lot.),
Badar-Uugan (Mong.).
Do 57 kg: Liczik (Pol.) - Bjardanskij (Běl.) 27:15, 3. místo: Schiske (Něm.), Chudecki (Pol.).
Do 60 kg: Tiščenko (Rus) - Halaš (ČR) 29:8, 3. místo: Kosmatov (Běl.),
Ignatěv (Rus.).
Do 64 kg: Sapijev (Kaz.) - Kovaljov (Rus.) rsco ve 3. kole, 3. místo: Svoboda (ČR), Katalinič (Chorv.).
Do 69 kg: Balanov (Rus.) - Š. Horváth (ČR) 22:15, 3. místo: Sarsebekov (Kaz.), Krasnigi (Švýc.).
Do 75 kg: Hakobjan (Arm.) - Baran (Něm.) 11:10, 3. místo: Basaljan (ČR), Dymkajec (Běl.).
Do 81 kg: Beterbijev (Rus) - Džahanabergenov (Kaz.) 18:5, 3. místo: Schmidt
(Něm.), Kovács (SR).
Do 91 kg: Ramančuk (Rus.) - Forsyth (Aust.) 27:13, 3. místo: Viktora (ČR),
Povernov (Něm.).
Nad 91 kg: Vujasinovic (Švýc) - Hutkowski (Pol.) - zraněný soupeř nenastoupil, 3. místo: Průša (ČR), Samoudi (Fr.).

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze