Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lavillenie ukázal Jablonci nejlepší výkon roku: A teď chci zlato z MS

Francouzský tyčkař Renaud Lavillenie na jabloneckém mítinku | foto: ČTK

5 2016
Radostí udělal kotoul, neboť právě v jablonecké hale předvedl světový výkon roku. Francouzský atletický letec Renaud Lavillenie potvrdil roli ozdoby mítinku a zdoláním 603 centimetrů přivedl diváky do euforie. „Atmosféra se mi moc líbila,“ řekl Lavillenie, světový rekordman ve skoku o tyči, po jasném triumfu na severu Čech.

Lavillenie už po příletu do Prahy říkal: „Cítím, že tu můžu skákat vysoko.“ A tak na mítinku Jablonec Indoor Gala zkoušel dokonce 610 centimetrů, což by u něj znamenalo druhý nejlepší výkon kariéry - víc zvládl jen při svém světovém rekordu s magickou hodnotou 616...

Tuto metu nepokořil, přesto šlo o výjimečnou možnost vidět na vlastní oči, jak se drobný Francouz dokáže vznést do výšek, které jsou jeho momentálním konkurentům vzdálené. Na halovém mistrovství světa v Portlandu, které v USA začne 17. března, bude znovu jasným favoritem.

O dalších pozoruhodných výkonech na jabloneckém mítinku čtěte zde

Český koulař Tomáš Staněk na jabloneckém mítinku

Co ve vás po jednoznačném triumfu převažuje?
Jsem hodně unavený, ale především velmi šťastný. Dostat se přes šest metrů pokaždé velmi potěší a pro mě je to obzvláště důležité přes blížícím se mistrovstvím světa. Je hezké zvládat takové výkony už na začátku sezony, i moje pokusy na 610 byly slušné. Povedený závod.

Líbilo se vám v jablonecké hale?
Atmosféra byla super. Jedinou věcí pro mě bylo snad jen to, že bylo docela těžké dlouho čekat, než začal tyčkařský závod. Ale jinak perfektní, všichni diváci na mě koukali... Jejich odezva se mi moc líbila a jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto mítinku.

Nemrzí vás, že jste 610 centimetrů těsně nepřekonal?
Pro mě bylo důležité si to hlavně zkusit před šampionátem. Tohle už je velmi významná meta. Potvrdilo se mi, že naše práce jde dobrým směrem, i když je toho samozřejmě potřeba udělat ještě hodně. Každopádně jsem rád, že jsem sem přijel a dostal se až takhle vysoko.

Zlepšil jste nejlepší světový výkon roku, co od sebe očekáváte směrem k mistrovství světa?
Pro Portland je mým prvním a jediným cílem vyhrát zlato. Vím, že to bude těžký závod, bude tam velká konkurence a ostatní kluci jsou ve formě, hlavně Shawn Barber. Bude to pořádná bitva! Doufám, že když vyhraju, stane se tak možná za ještě lepší výkon než dneska. Ale prioritní je si zajistit titul.Najdete na iDNES.czmobilní verze