Reportáž skončila 23. 9. 2017 14:26

Laver Cup: Federer vs. Querrey

Úvodní dvouhru druhého dne Laver Cupu komentuje David Mrzena

Federer - Querrey 6:4, 6:2

Utkání Nadala se Sockem můžete sledovat rovněž v podrobné on-line reportáži, stejně jako všechny zápasy Laver Cupu. Hezký zbytek víkendu.

36letý Švýcar přidal tak pro tým Evropy dva body a vede po pěti utkáních 5:1. Za několik minut se na kurtu představí na kurtu Rafael Nadal s Jackem Sockem.

6:2
Federer

Je hotovo. Federer zakončuje utkání forhendem do prázdného kurtu.

Roger
Federer

Fenomenální Švýcar září i v 36 letech, letos ovládl dva grandslamy.

Vítěz 19 turnajů velké čtyřky, patrně nejlepší tenista všech dob.

Sam
Querrey

Rád útočí, americký čahoun spoléhá na výborný servis.

Letos si zahrál semifinále Wimbledonu i čtvrtfinále US Open.

40-0

Tři mečboly.

30-0

Přímý bod z podání.

15-0

Další forhendová chyba při delší výměna z rakety Querreyho.

Federer

Federer jde podávat na vítězství v tomto zápase.

40-15

Dvě esa.

15-15

Federer nyní naběhl proti servisu Querreyho, vypaltilo se, u sítě poté vše dokončil smečí.

5:1
Federer

Servis a volej na síti a Federera už dělí od vítězství pouze jediný gem.

40-30

Páska teď byla proti Švýcarovi, míček se od ní odrazil do autu.

40-15

Federer si na kurtu dělá naprosto co chce. Je vidět, že hraje v naprosté pohodě.

30-15

Return do autu. Nyní Querrey zdá se rezignoval, tak vypadal i nynější jeho úder.

Alexander Zverev stojí na střídačce a potleskem žene Federera pro dva body pro tým Evropy.

Querreyho nadále zůstává vlemi agresivní, tlačí se na síť, dlouhá výměny chce zakončovat sám, nečeká na chyby Švýcara. Jenže často chybuje, především z forhendu.

4:1
Federer

Druhý brejk druhého setu a Federer kráčí za ziskem tohoto zápasu.

40-A

Dlouhá výměna a to znamená bod pro Federera.

40-40

Pokud jednoručný bekhend Federera neposlouchal v prvním setu, teď se Švýcar díky němu dostal z těžké obranné situace nádherným prohozem po lajně.