Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Landa s tahačem utržil pár šrámů, ale bodoval

29 2000
M i s a n o -
Ve třetím závodu Evropského poháru tahačů dojel Daniel Landa pátý a čtvrtý a v celkovém pořadí kategorie Race Truck klesl na čtvrté místo. Lenka Vlachová je jedenáctá, Stanislavu Matějovskému patří v třídě Super Race Truck devátá pozice. Landa si v sobotní kvalifikaci vyjel třetí pozici, ale v závodu jej po startu spolu s Hahnem předjel Lenz. Landa se s Hahnem dlouho tahal o třetí místo, ale dvě kola před cílem soupeř vyletěl z trati a při návratu nasadil Landovi tvrdý úder, kterým utrhl z jeho vozu filtr. Vůz začal kouřit a Landa byl rád, že uhájil čtvrtou pozici. Po závodě však byl penalizován za rychlost a o místo klesl. V nedělní kvalifikaci se dral dopředu Bernau tak vehementně, že narazil v plné rychlosti do Landova vozu a utrhl mu třmen pera na zadní nápravě. Oba skončili v písku, Bernau pojízdný, Landa nikoli. Ve finále startoval Landa z posledního místa, přesto dokázal dojet čtvrtý. Bývalý závodník Martin Koloc ocenil týmovou spolupráci obou českých jezdců. "Vzhledem k tomu, že Daniel startoval kvůli srážce v kvalifikaci až z posledního místa, Lenka mu pomohla až ke čtvrtému místu," řekl.

Race Truck, sobota: 1. Lenz (Něm., Mercedes), 2. Crozier (Fr., MAN), 3. Hahn (Něm., Mercedes)... 5. Landa, 12. Vlachová (oba Sisu).

Neděle: 1. Lenz, 2. Crozier, 3. Hahn, 4. Landa... 9. Vlachová.

Celk ově: 1. Crozier 140, 2. Bernau (Něm., MAN) 112, 3. Hahn 96, 4. Landa 91... 11. Vlachová 17.

Super Race Truck, sobota: 1. Luostarinen (Fin., CAT), 2. Korber (Něm., MAN), Oestreich (Něm., Mercedes)... Matějovský (Tatra) nedojel.

Neděle: 1. Korber, 2. Oestreich, 3. Faure (Fr., MAN)... 8. Matějovský.

Celkově: 1. Korber 139... 9. Matějovský 28.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze