Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejužitečnější basketbalistkou české ligy je Palauová, vůdkyně mistryň

Laia Palauová (vlevo) z USK Praha uniká kolem Antonije Juričové z Nového Záhřebu. | foto: ČTK

2 2014
Nejužitečnější hráčkou Ženské basketbalové ligy byla vyhlášena Laia Palauová, španělská rozehrávačka z mistrovského ZVVZ USK Praha. Navázala na loňský triumf zahraniční hráčky - americké střelkyně Ambrosie Andersonové, jež táhla Karu Trutnov.

"Něco takového jsem nečekala. Nemyslím si, že bych v české lize odehrála svojí nejlepší sezonu. Kdyžsi to ale někdo myslí..." usmívala bezprostředně po zápase Laia Palauová se skleněnou trofejí v ruce.

Čtyřiatřicetiletá rozehrávačka při své premiérové sezoně v České republice uplatnila přehled, který získala v nejlepších klubech Španělska, Francie a Polska.

Ženské basketbalové lize vévodila v počtu asistencí, kterých si v průměru připisovala více jak pět na zápas. V utkání proti Karlovým Varům asistovala hned třináctkrát.

V nejlepší pětce ŽBL pro sezonu 2013/2014 ji doplnily další dva hráčky z USK - Eva Vítečková a Kia Vaughnová. Dvě zástupkyně má stříbrný celek IMOS Brno, když v hlasování odborníků, manažerů, trenérů a kapitánek týmů ŽBL uspěly Tereza Pecková a Alena Hanušová.

Na pražské Folimance si po závěrečném utkání finálové série převzala cenu pro nejlepší obránkyni trutnovská Kateřina Hindráková. Trofeje pro nejlepšího trenéra a hráčku s největším zlepšením poputují do brněnského Valosunu, kde si je při pátém zápase o třetí místo převezmou Marian Svoboda a Beáta Adamcová.

Individuální ocenění v Ženské basketbalové lize 2013/14

Nejužitečnější hráčka: Laia Palauová (ZVVZ USK Praha).

Sestava sezony: Laia Palauová, Eva Vítečková (obě ZVVZ USK Praha), Tereza Pecková, Alena Hanušová (obě IMOS Brno), Kia Vaughnová (ZVVZ USK Praha).

Nejlepší obránce: Kateřina Hindráková (Kara Trutnov).

Největší zlepšení: Beáta Adamcová (Valosun Brno).

Nejlepší trenér: Marian Svoboda (Valosun Brno).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze