Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lackovi unikly ve Španělsku stupně vítězů v závodech tahačů jenom těsně

Adam Lacko | foto: www.csms.cziDNES.cz

7 2010
Po úvodních dvou závodech seriálu mistrovství Evropy tahačů, do kterého se Adam Lacko vrátil po třech letech, čekal o víkendu frenštátského závodníka další dvojzávod. Na začátek sezony dojel člen týmu Truck Race Allgäuer v Itálii šestý a čtvrtý, nyní ve Španělsku skončil Lacko čtvrtý a osmý.

"Ve volných trénincích jsem měl problémy s turbem, které nedávalo dostatečný tlak. Všude jsem tedy jezdil o jeden dva rychlostní stupně méně, auto vůbec nemělo výkon," litoval Lacko.

Přesto mechanici závadu na jeho voze Man odstranili a frenštátský jezdec mohl jet kvalifikaci naplno. "Jenže já se okruh učil znova, teď už s mnohem rychlejším autem. Výsledkem byl třetí čas, ale v superpole jsem skončil až sedmý," podotkl Adam Lacko. "Ale první závod mi vyšel, ze sedmého místa jsem se propracoval až na čtvrtou příčku."

Do druhého závodu tedy Lacko startoval z páté pozice. "Rychle jsem se dostal až na třetí místo. Ale pak mě jeden ze soupeřů trefil zezadu a jedna ze čtyř zadních pneu se kvůli tomu postupně vypustila. Auto nemělo žádný grip, takže jsem se postupně začal propadat až na osmé místo," popisoval Lacko, který ještě v závěru svedl souboj s Davidem Vršeckým o sedmou pozici. "Nakonec se to nepovedlo. Skončil jsem osmý."

Přesto Lacko nesmutnil. "Jel jsem tam i dva závody španělského mistrovství a v obou jsem skončil druhý."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze