Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lacko na mokru udělal ze šampionů komparz. Vybojoval čtyři pódia

26 2015
Král trucků na mokré trati? Adam Lacko. Pilot roudnického týmu Buggyra dokázal na italském okruhu Misano plném kaluží předjet všechny poslední tři mistry Evropy. „Vodu já miluju,“ smál se hrdina víkendu, když ve všech čtyřech závodech stanul na stupních vítězů. V tom posledním dokonce společně se svým týmovým parťákem Davidem Vršeckým.

„Já se na mokro těším, naopak David mraky vždycky odhání. Déšť mi nevadí a ani to, že jsme se s rodinou kvůli tomu nemohli vykoupat v moři,“ poznamenal Lacko, který přijel na okruh ležící nedaleko pláží v Rimini obytným vozem i s manželkou a malým synkem.

„Na vodě se ukáže, co jezdec umí. Je to doktorská práce, rozdíly v autech se smazávají,“ upozorňuje Lacko, že v takové chvíli rozhodují o vítězích více než kdy jindy dovednosti řidiče.

Po závodech v Itálii se třicetiletý rodák z Čeladné dostal v celkovém pořadí mistrovství Evropy už na druhé místo před Němce Hahna. Ve své kariéře byl v rámci šampionátu tahačů třikrát třetí, teď je tedy možnost, že by dobu bronzovou už konečně vystřídalo alespoň stříbro.

„Ještě je brzo na hodnocení, před námi je stále sedm závodů a může se stát hodně věcí. Každopádně ale mám dobře našlápnuto,“ komentuje Lacko střízlivě a opatrně své průběžné druhé místo.

Ovšem jeho forma o víkendu mu dává velké naděje. V Misanu dokázal na mokru předjet poslední tři evropské šampiony: Španěla Albaceteho, Němce Hahna, a dokonce i loňského a letošního suveréna Maďara Kisse. A toho hned dvakrát!

„Na mokrém okruhu mě to strašně bavilo, vodu miluju. Hodně jsem předjížděl, bylo to akční a dokázal jsem se několikrát prosadit zezadu na přední pozici,“ usmíval se.

„Na vodě se ukáže, co jezdec umí. Je to doktorská práce, rozdíly v autech se smazávají.“

Adam Lacko, pilot Buggyry

K předjíždění ovšem potřebujete i vhodný okruh. Misano jím je. „Tady je to perfektní trať na předjíždění,“ pokyvoval Lacko uznale hlavou směrem k trati, na níž den před tahači řádil domácí legendární motocyklista Valentino Rossi.

V posledním ze čtyř víkendových klání si to Lacko rozdal o první místo se svým stájovým kolegou Davidem Vršeckým.

„Bylo to pěkné a napínavé. Ke konci David udělal chybu a já se před něj dostal. Jenže pak jsem měl já problém s řízením a zaváhal jsem, takže David si vzal první místo zpět. Nakonec jsem se ale ještě před něj dostal. Nejdůležitější však bylo, že jsme za sebou nechali Maďara Kisse,“ vylíčil Lacko závod, po kterém vlály na stožáru dvě české vlajky.

Buggyra získala takzvaný double, tedy první i druhé místo.

Další závody evropského šampionátu tahačů se jedou ve francouzském Nogaru 20. a 21. června.Najdete na iDNES.czmobilní verze