Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lacko před domácím závodem ME tahačů: V Mostě vyhrávám rád

Adam Lacko slaví jeden ze svých triumfů v závodech ME. | foto: Martin Hůle/BUGGYRA media

2 2016
Spanilá jízda Mostem v pátek nažhaví fanoušky na víkendovou Czech Truck Prix. Další díl evropského seriálu závodních tahačů bude letos pikantní přetahovanou o celkové prvenství mezi českým jezdcem Adamem Lackem z roudnické Buggyry a Němcem Jochenem Hahnem s vozem MAN.

„Ale nemyslím si, že Most bude pouze o souboji Hahn-Lacko. Kiss letos titul nejspíše neobhájí, jde ale nahoru, překvapit může Reinert, Steffi Halmová, na bednu bude chtít jít i Jirka Forman. Na druhou stranu i mě vyhrávat baví a v Mostě dvojnásob,“ těší se Lacko, jediný jezdec, který dokázal vyhrát v Mostě ve vozech tří různých značek. V roce 2004 s MAN, v sezoně 2012 v renaultu a před dvěma lety v buggyře.

„Nejvýše stavím rok 2014. MAN v top sestavě Kiss, Hahn, Albacete drtil zbytek Evropy a pak se najednou v Mostě dělili o celkové první místo Lacko s Vršeckým,“ vzpomíná elitní jezdec Buggyry.

I letos bude mít Lacko v Mostě o motivaci postaráno, minule totiž na Hungaroringu přišel o průběžné prvenství v seriálu. Na Hahna teď ztrácí 13 bodů. „Není to žádná tragédie, prostě se jen potvrdilo, jak vyrovnaný je letošní šampionát. Je před námi Most, kde nás poženou vpřed fanoušci, a ztráta třinácti bodů není neřešitelná,“ věří manažer Buggyry Jan Kalivoda.

Na mosteckém okruhu se elitní truckeři představí už počtyřiadvacáté, dnes kolona mnohatunových závodních speciálů projede městem, cíl je krátce po půl páté na 1. náměstí. „Lidé, kteří na náměstí dorazí, si mohou prohlédnout jednotlivé tahače a získat autogramy závodníků. Chybět nebudou ani letošní nejlepší jezdci Adam Lacko a Jochen Hahn,“ upřesnila manažerka autodromu Tereza Zajíčková.

Do areálu mosteckého autodromu platí na víkendové závody jednotné vstupné na divácký svah i do padoku, v sobotu i v neděli je cena vstupenky 490 korun a zahrnuje i přístup na startovní rošt těsně před zahájením vlastního závodu. Děti do 130 centimetrů mají vstup zdarma, za větší děti do osmnácti let se platí 90 korun. Organizátoři důrazně varují před nákupem lístků na černém trhu.

„S lístkem z černého trhu se jeho majitel do areálu autodromu nedostane. Systém jej odhalí, vstupenku zablokuje. A nebude brán v potaz ani argument, že kupující jednal v dobré víře,“ upozornila obchodní a marketingová ředitelka společnosti autodromu Jana Svobodová.

Po závodech v Mostě čeká jezdce ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Letošní sezonu truckeři završí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.Najdete na iDNES.czmobilní verze