Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


La Republica: Sebevražda stáje ferrari

9 2000
B a r c e l o n a - Italský tisk neskrýval po nedělní Velké ceně Španělska formule 1 rozladění nad způsobem, jakým byl Michael Schumacher připraven o naděje na přední umístění. Nepovedený průběh obou plánovaných zastávek v boxech byl podle novin katastrofální, La Repubblica označila počínání týmu za sebevražedné. V Anglii naopak sklidil slova uznání David Coulthard, který pět dnů po leteckém neštěstí vybojoval v Barceloně druhé místo.

"Häkkinen je král, McLaren znovu budí strach. Schumi se začíná scvrkávat," napsala Gazzetta dello Sport. S rozčarováním komentoval list především oba Schumacherovy 'pit stopy', při
kterých Němec nejprve přejel vrchního mechanika týmu Nigela Stapneyho a posléze nekonečným osmnáctivteřinovým čekáním na doplnění paliva přišel o šanci na vítězství.

"Zastávky v boxech byly katastrofální. Na tuto neděli raději zapomenout," dodal autor. La Repubblica viděla závod jako "den plný těžkostí. V boxech Ferrari zavládl chaos. Byla to jen smůla, nebo začátek fáze útlumu?" ptá se deník. "V neděli každopádně Ferarri spáchalo sebevraždu otřesnou organizací."

Anglické deníky věnovaly pozornost spíše Coulthardovi než vítěznému Häkkinenovi. "Coulthard se dokázal po přestálém neštěstí vzchopit a druhým místem si uhájil svůj díl slávy," napsaly ve shodném duchu The Independent a The Times.

"Coulthard překonal hranici bolesti. Protrpěl se k druhému místu a po závodu prozradil: 'Zatímco moje přítelkyně a trenér se po nehodě cítili stále lépe, stav některých mých zranění se postupně zhoršoval'", řekl Coulthard, který po závodu pro bolesti nemohl ani zdvihnout láhev šampaňského a přidat se ke křepčícímu Häkkinenovi. "Coulthard si zaslouží tichý respekt," konstatoval Daily Express.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze