Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kwanová porazila obě Rusky

1 2000
N i c e - Ze třetího místa po krátkém programu se Američanka Michelle Kwanová probojovala v Nice k titulu mistryně světa v krasobruslení. Stříbrnou medaili získala Ruska Irina Slucká a až třetí skončila její krajanka a obhájkyně titulu Maria Butyrská, která šla do dnešních volných jízd z první pozice. O vítězství připravila Butyrskou chyba při kombinaci trojitého toeloopa s trojitým salchowem.
Američanka tak Ruskám vrátila porážky z loňského šampionátu a z letošní Grand Prix. Butyrská ji porazila loni na mistrovství světa, Slucká pak letos na Grand Prix. Kwanová nastoupila na led jako první z poslední šestice závodnic a předvedla bezchybný výkon na hudbu z filmu "The Red Violin". Od rozhodčích za to obdržela známky od 5,6 do 5,9 za technickém hodnocení a od 5,8 do 5,9 za umělecký dojem.

Po ní přišla na řadu Butyrská, vítězka krátkého programu, která nejprve udělala chybu při kombinaci dvou trojitých skoků a následně vynechala trojitého lutze, což se výrazně podepsalo na bodovém ohodnocení. Slucká byla klidnější, v rozhodující chvíli však zaváhala a místo kombinace dvou trojitých předvedla jen trojitý s dvojitým skokem.

Kwanová získala svůj třetí mistrovský titul. První vybojovala v roce 1996, druhý o dva roky později. Nejúspěšnější zemí na šampionátu v Nice bylo co do počtu medailí Rusko, které získalo dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Mistrovství světa zakončí nedělní exhibice.

Ženy - konečné pořadí:
1. Kwanová (USA),
2. Slucká obě 3,6 b.,
3. Butyrská (obě Rus.) 4,0,
4. Gusmeroliová (Fr.),
5. Hughesová (USA) obě 9,2,
6. Volčkovová (Rus.) 13,4,
7. Sebestyenová (Maď.) 14,4,
8. Robinsonová (Kan.) 15,0,
9. Nikodinovová (USA) 16,6,
10.Ljašenková (Ukr.) 17,6.

Američanka Michelle Kwanová se stala v Nice mistryní světa v krasobruslení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze