Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvůli prachu jsme málem narazili do auta před námi, líčí poslanec-závodník

Posádka Jiří Janeček - Viktor Chytka.

4 2009
Premiéru na slavném závodu Rallye Dakar má za sebou posádka Jiří Janeček - Viktor Chytka. V první etapě mezi automobily dojela na stém místě. "Počáteční nervozita opadla po prvních kilometrech, jsem celkem spokojený," říká první jmenovaný, jinak v běžném životě politik: pražský radní a poslanec Parlamentu.

"Jsem rád, že se nám podařilo na Rallye Dakar dostat a mohu být na stejné lodi jako špičkové tovární, ale i jiné ´amatérské týmy´. Už dostat se sem považuji za úspěch," líčí Janeček.

"Jsem hlavně nadšený z atmosféry, která panuje kolem trati. Všude je spousty diváků, i v místech, kde nemůžou kvůli prachu nic vidět," dodává parťák Chytka.

Prach! Na něj si stěžovali i ostatní účastníci argentinského dobrodružství. "Hlavně když jsem dojížděli pomalejší auta, vůbec nebylo možné předjet," poznamenává Chytka.

"Kvůli prachu jsme sice dnes měli pár krizových situací, málem jsme narazili do auta před námi a na poslední chvíli jsme projeli zatáčkou, nebylo totiž vidět, jak se říká, ani na krok," doplňuje Janeček.

A poměrně vysoké teploty? "Zatím to vůbec nevnímám, adrenalin je silnější. Užívám si úžasnou atmosféru závodu," říká Janeček.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze