Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvalifikace potvrdila bídu českého skoku

31 2000
G a r m i s c h - P a r t e n k i r c h e n - Bída, která v poosledních letech provází český skok na lyžích, stále nekončí. Tentokráte se dějištěm špatných výkonů stal německý Garmisch - Partenkirchen. V kvalifikaci na druhý závod Turné čtyř můstků nedokázal ani jeden z reprezentantů proniknout mezi postupující padesátku a hlavní závod tak bude bez české účasti. Nejlepším výkonem se prezentoval Polák Malysz, jehož zastihlo turné ve skvostné formě.

Malysz po výborném výkonu v předchozím závodě v Oberstdorfu dokazoval svou formu i v Ga-Pa. V tréninkovém kole přistál na 126,5 metrech a i když v kvalifikaci sice třináct metrů ubral, ale i tak to stačilo na postup z prvního místa. Vynikající formu potvrdil také vítěz úvodní závodu Němec Martin Schmitt, který v tréninku doplachtil na značku 121 metrů. Ke kvalifikaci nenastoupil, protože jako vedoucí muž Světového poháru měl účast v hlavní soutěži zajištěnou. Osm tisíc diváků ho za to odměnilo pískotem. "Nevím, co bych si měl ještě zkoušet. Momentálně je pro mě důležitější relaxace," pokrčil rameny dvojnásobný mistr světa, který v pondělním prvním kole narazí právě na Malysze.

Z českého trojlístku se mezi nejlepší padesátku, která bude na Nový rok bojovat o body do Světového poháru, nevešel nikdo. Relativně nejlépe si počínal Jakub Hlava, jehož skok půl metru za stometrovou hranici zařadil na 45. místo, za ním však skončilo ještě osm závodníků z elitní patnáctky. Michal Doležal obsadil skokem o metr kratším 53. místo, Jakub Jiroutek přistál na 98 metrech, a to znamenalo 56. místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze