Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


„Pomatený“ Guignon nepřekazil Kasimovi triumf v kvalifikaci na Velkou

VÍTĚZ. Žokej Marcel Novák v cíli kvalifikace na Velkou pardubickou | foto: Radek Kalhous, MAFRA

25 2014
Do cíle se ze sedmnáctky startujících koní podívalo devět. Splněnou kvalifikaci na 124. Velkou pardubickou jich nakonec mělo jen osm. Důvod? Číslo 13, které na sobě nesl sedmiletý hnědák Tropic de Brion, bylo totiž po závodě dodatečně diskvalifikováno.

Od úvodních metrů aktivní žokej Kevin Guignon za popkovickým skokem vybočil z kurzu. Po chvíli se ke zbytku pole opět připojil a nadále útočil na přední příčky, leč v tu dobu už musel tušit, že jeho snažení je marné.

NÁSTUP. Josef Váňa míří společně s ostatními žokeji ke koním, kteří se...

NÁSTUP. Josef Váňa míří společně s ostatními žokeji ke koním, kteří se postavili na start třetí kvalifikace na Velkou pardubickou. Tu dokázal vyhrát i s Tiumenem, s nímž v sobotu skončil čtvrtý.

„Spletl kurz a pak nám tam docela vadil. I mně zaškodil,“ uvedl v cíli v rozhovoru pro Českou televizi vítězný žokej Marcel Novák, který porazil druhého Gauner Danona s Lukášem Matuským.

Novák se s Kasimem pohyboval v čelní skupině. Jejich zaváhání přišlo na velkém anglickém skoku, kde Novák málem napodobil svého francouzského soupeře.

„Udělal jsem hrubku před pětadvacítkou. Věděl jsem, kam mám jet, ale asi jsem se nesoustředil. Ale zvládli jsme to a v cílové rovině to pak bylo super,“ dodal spokojený Novák, který získal nejvyšší podíl z dotace 300 000 korun.

Josef Váňa na Tiumenovi opět předvedl kvalitní finiš. V průběhu dostihu se držel tradičně vzadu, ale nakonec bral čtvrté místo.

„Když jsme vylezli na trávu, bylo vidět, že soupeři tempo přehnali. Začali jsme se posouvat. Věřím, že kdyby byl cíl o kilometr dále, tak se dostaneme ještě výše,“ řekl Váňa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze