Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České florbalistky jsou v Madridu v kvalifikaci MS jasným favoritkami

Radost českých florbalistek | foto: www.wfc2015.fi, Ville Vuorinen

31 2017
České florbalistky se představí od středy do neděle v Madridu v kvalifikaci na prosincové mistrovství světa v Bratislavě. Semifinalistky předloňského světového šampionátu se utkají coby velké favoritky s outsidery Španělskem, Maďarskem i Ukrajinou, jediným těžším sokem pro ně může být Lotyšsko. Postup si ale zajistí minimálně dva nejlepší týmy.

Češky chtějí projít turnajem bez zaváhání a skončit na prvním místě. „Největším soupeřem bude pátý tým posledního mistrovství světa, tedy Lotyšsko. Rozhodně ale platí, že chceme dominovat na hřišti při hře s míčkem a být nekompromisní na naší půlce,“ řekl trenér florbalistek Miroslav Janovský webu Českého florbalu.

Ukrajinu čeká vůbec první kvalifikace, Španělsko a Maďarsko se při minulém startu mezi šestnáctku účastníků šampionátu nedostaly. „Pro země jako Španělsko, Ukrajina nebo Maďarsko je kvalifikace velkou příležitostí utkat se například s naší reprezentací. Pro nás je důležité, že si můžeme v průběhu turnaje v praxi ověřit naši hru na útočné polovině,“ uvedl Janovský.

Vzhledem k úrovni soupeřů nechal reprezentační kouč některé hráčky odpočívat a dal v nominaci prostor širšímu kádru. Chybí například rekordmanka v počtu startů, obránkyně Denisa Billá z Jižního Města. „Uvidíme, jak se hráčky poperou se šancí. Hlavně s tím, že budeme většinu času na míčku a budeme muset rychle kombinovat na soupeřově polovině,“ doplnil Janovský.

Ze čtyř evropských kvalifikačních skupin postoupí vždy první dva celky a navíc další dva s nejlepší bilancí ze třetích míst. O čtyři místa se bude bojovat v asijsko-oceánské skupině a o jedno za Ameriku se utkají Kanada s USA. Zatím jediným jistým účastníkem je pořádající Slovensko.

Nominace českých florbalistek na kvalifikaci MS

Madrid (1.-5. února)

Brankářky: Jana Christianová (FK Jižní Město), Nikola Příleská (Židenice).
Obránkyně: Hana Koníčková, Klára Leierová (obě FBC Liberec), Martina Čapková (FK Jižní Město), Gabriela Tožičková (Chodov), Denisa Ratajová (SB-Pro Nurmijärvi/Fin.).
Útočnice: Adéla Bočanová, Veronika Rybičková, Veronika Zittová (všechny FBŠ Bohemians), Zuzana Halfarová, Romana Kiecková, Kamila Paloncyová (všechny 1. SC Vítkovice), Magdaléna Plášková, Martina Řepková, Tereza Urbánková (všechny Chodov), Nela Kapcová (FBC Ostrava), Veronika Enenkelová (Linköping/Švéd.), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam/Švéd.), Michaela Mlejnková (Red Ants Rychenberg Winterthur/Švýc.).

Složení kvalifikačních skupin
Evropa 1 (Madrid):
Švédsko, Norsko, Dánsko, Slovinsko, Francie.
Evropa 2 (Cetano): Finsko, Polsko, Rusko, Itálie, Velká Británie.
Evropa 3 (Cetano): Švýcarsko, Německo, Nizozemsko, Estonsko, Rakousko.
Evropa 4 (Madrid): ČESKO, Lotyšsko, Maďarsko, Španělsko, Ukrajina
Amerika (Markham): Kanada, USA
Asie/Oceánie (Wellington): Austrálie, Japonsko, Singapur, Korea, Nový Zéland, Malajsie, Thajsko, Čína.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze