Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kůzlečí sendvič na golf? Nedoporučeno. Argentinská hřiště? Ano.

Golf v Argentině - Llao-llao Golf Resort u jezera Nahuel Huapi Moreno | foto: Profimedia.cz

20 2009
Letět do Argentiny, této barvité, rozporuplné, hektické, zábavné i záhadné země, a zabít pobyt hraním golfu? Ale ovšem. Tanečníci tanga předvedou svoji šou při večeři, přírodu lze vidět cestou na hřiště i zpět. A na ten jeden den, kdy se bude hrát fotbal, si lze udělat herní volno.

Nákup zájezdu s golfovým balíčkem zprostředkují i tuzemské cestovní kanceláře, bohatší nabídku mají ale ty zahraniční. Z ní je rovněž jasně patrné, jak si nejlépe zorganizovat dopravu na hřiště (a kolik za ni zaplatit), nebo které hřiště je privátní a jak si na něm koupit tee time.

Možností zahrát si je v rozlehlé jihoamerické zemi nepřeberně. V drtivé většině případů je pro Evropana vstupní branou Buenos Aires a lze zůstat tady, stejně jako se vydat o destinaci dál. A to všemi směry od tohoto hlavního města a atlantického přístavu.

Jižní provincie v Patagonii mívají dokonce v jihoamerickém astronomickém létě příjemné klima a od září do března tak mají zdejší hřiště vysokou obsazenost. Je jich ale dost a dost. Gastronomickou specialitou je originální sendvič chivito s kůzlečím masem. Jako občerstvení mezi dvěma devítkami se jakožto příliš těžký do žaludku nedoporučuje.

nejčastější nabídka hřišť v argentině

Buenos Aires a okolí: Pilar GC, Jockey GC, San Andrés GC and Los Lagartos.
Patagonie: Arelauquen Golf & Club Lodge, LLao-llao Golf & Resort, Chapelco Golf & Resort, San Martin de los Andes.
Iguazú: Iguassu Golf Club (Brazílie).
Mendoza: Club de campo Mendoza.
Cordoba: Cordoba Golf Club, Ascochinga GC, Potrerillo de Larreta CC.

Zatímco četné patagonské golfové balíčky vybízejí zůstat na jednom místě a zpestřit si hru výletem k ledovci Perito Moreno, severovýchodní část země láká na návštěvu největších vodopádů světa Iguazú. Proslulé Ďáblovo hrdlo se otevírá na hranicích s Brazílií a už v této sousední zemi jsou rozpoloženy fairwaje Iguassu Golf Club. Zájezd sem je většinou součástí okruhu, během něhož golfový turista pozná více hřišť, další například ve městě Bariloche.

Zavítat do Mendozy a nechat si ujít řádnou ochutnávku zdejších plných červených vín, to udělá opravdu jen zarytý pivař, abstinent, nebo fanatický golfista, jenž nechce ani na den riskovat těžkou hlavu. Gentlemanské pití se ale s hrou docela dobře snese. I zkušený piják se může dostat do problémů vinou nadmořské výšky a značného převýšení zdejšího hřiště. Když dojde dech, to se dá ustát, horší jsou případné kardioproblémy.

Fyzicky náročné hřiště nabízí sám střed Argentiny u historického města Cordoba, jehož architektura si nezadá s fantazií architektů golfových. Koho by snad hraní tolik nebralo a na památky či domácí speciality není, může zkombinovat golf s rybařením na argentinských řekách. Zdejší nabídka pro golfové klienty je skutečně překvapivá. Kdyby snad někdo z vážených čtenářů golf.idnes.cz disponoval americkým občanstvím, má až do března 2010 od organizace Patagonia Golf vnitrostátní leteckou dopravu zdarma.

Golf v Argentině - Ushuaia Golf Club v Ohňové zemi.

Kdo rád cestuje na vlastní pět a nepotřebuje luxus, může se pustit do objevování jiných hřišť, než jaké propagují katalogy cestovek. Třeba na ostrůvku Tierra del Fuego či u městečka Ushuaia - obě na samém jižním cípu kontinentu, v Ohňové zemi. Ale pozor, to už je tundra a tamní léto nebývá příliš horké.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze