Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kulturisté dopovali a vrátí medaile

14 2000
P r a h a - Kulturisté Suchomel a Čada měli pozitivní dopingové testy na listopadovém mistrovství světa a musejí vrátit medaile. Radek Suchomel získal v Kuala Lumpuru stříbrnou medaili ve váze do 80 kg a Richard Čada byl bronzvý ve váze o deset kilogramů vyšší. Oba kulturisty pravděpodobně čeká dvouletý zákaz činnosti. "Bohužel, je to tak. Nemá cenu nic skrývat," řekl prezident národního svazu kulturistiky a fitness Stanislav Pešát. "Letošní rok máme vysoce úspěšný, a teď ho končíme takovou skvrnou," dodal Pešát.

Suchomel vybojoval čtrnáct dnů před světovým šampionátem titul mistra Evropy v Lausanne. "Byl testován a prošel," řekl Pešát. "Ale na mistrovství světa odhalili v jeho moči furosemid, diuretikum na odvodnění," vysvětlil Pešát. Anabolické steroidy metenolon a boldenon dopingoví komisaři našli u Čady. "Tvrdí, že to jsou věci, o kterých nikdy neslyšel," řekl Pešát.

Disciplinární komise svazu se sejde začátkem ledna. "Asi dostanou dva roky stop. Mají možnost požádat o výsledek vzorku B, ale ten většinou nic neřeší," uvedl Pešát. Podle prezidenta českého svazu bylo letos na mistrovství Evropy dvanáct dopingových hříšníků a na světovém šampionátu ještě o dva víc. "Hodně Rusů, dále Španělé, Italové, kulturisté z Bolívie nebo Palestiny," vypočítal Pešát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze