Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Olympijský šampion Kulhavý založil tým bikových nadějí

Olympijský šampion Jaroslav Kulhavý založil tým bikových nadějí. | foto: kulhavyteam.cz

10 2014
Pokud by předal i jen zlomek toho, co umí on sám, pak by v českém pelotonu bikerů brzo vyrostly nové cyklistické superstar. Olympijský šampion a mistr světa Jaroslav Kulhavý bude v rodném Ústí nad Orlicí patronem mančaftu, co se chce zaměřovat na výchovu a podporu mladých talentů.

"Začínáme s menším počtem závodníků, protože naším cílem je postupně vybudovat kvalitní zázemí a program pro mladé talentované jezdce s výhledem na reprezentaci České republiky," řekl hvězdný biker v tiskové zprávě.

Týmové barvy Jaroslav Kulhavy Cycling Teamu budou hájit kadeti Martin Bartoš, Filip Stehno a junior Dominik Starý. "Týmu nepropůjčuji jenom své jméno, ale chtěl bych se aktivně podílet na jeho chodu a hlavně do něj vnést zkušenosti, které jsem získal," slíbil Kulhavý. "Chceme pomoci mladým a nasměrovat je správným směrem k vrcholové cyklistice."

Vznik týmu má logickou návaznost na rozrůstající se základnu mládeže v oddílech Pardubického kraje a na seriál dětských závodů pro základní školy s názvem Hledá se vítěz. V závodním programu týmu bude prioritou Český pohár v cross country, v plánu jsou také starty v Českém poháru na silnici a cyklokrosu.

Jaroslav Kulhavy Cycling team je zastřešen převážně osobními partnery Jaroslava Kulhavého. Závodníci budou sedlat kola Specialized Stumpjumper Comp Carbon HT, k dispozici budou mít doplňky stravy Nutrend a oblečení od firmy Eleven. Dalšími partnery jsou Cyklo Žitný, Strabag a Seat.

"Ve fyzické přípravě spolupracujeme se společností Fitness2you, kde využíváme stabilizační cvičení, které určitým způsobem dokáže zvýšit výkon sportovce," popsal Kulhavý. "Objemy budou jezdci moci konzultovat i s mým trenérem Viktorem Zapletalem."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze