Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kulhavý bude na Ústeckých schodech odrážet silné vyzývatele

Jaroslav Kulhavý během závodu Chrudimské schody | foto: Radek Kalhous, MAFRA

14 2016
Seriál dětských závodů „Hledá se vítěz“ míří do Ústí nad Orlicí. Vrcholným bodem odpoledne však bude klání dospělých kategorie Elite - čtvrtý ročník „Ústeckých schodů“, jejž se zúčastní bikerská špička, včetně Jaroslava Kulhavého, Ondřeje Cinka a Jana Škarnitzla.

Před týdnem Jaroslavu Kulhavému vyjmuli dráty z operovaného zápěstí, jehož zlomeninu si stříbrný muž z letní olympiády v brazilském Riu přivodil už v únoru na Kypru. „Nevím, jak ho to bolí. Jarda je ale tvrďák, asi to moc vnímat nebude. Věříme, že si to doma nenechá vzít,“ říká na adresu top favorita před středečními Ústeckými schody jejich ředitel Jiří Holubář.

Nejznámější český biker to však nebude mít nikterak snadné. Místní podnik totiž v určitém smyslu patří mezi vyvolené; s Kulhavým se utkají další olympionici Ondřej Cink a Jan Škarnitzl, několikanásobný mistr republiky Pavel Boudný (před rokem na „schodech“ druhý právě za Kulhavým), Matouš Ulman a mnozí další. Závodníků by mělo být ke čtyřicítce - o moc víc jich s ohledem na propustnost trati ani soutěžit nemůže.

Ústecké schody

  • ve středu v parku Kociánka v Ústí nad Orlicí
  • součást dětského seriálu závodů „Hledá se vítěz“ pod patronací olympionika Jaroslava Kulhavého
  • závody dětí 14.00
  • vyhlášení dětských kategorií 16.45
  • závod mužů Elite 17.30
  • vyhlášení kategorie Elite a následná autogramiáda 18.15

„Z těch, koho jsme oslovili, nikdo neodmítl. Nestává se často, aby se všichni tihle borci sjeli na jednom místě, málokdy se takhle setkají. Někdo jezdí svěťáky, jiný třeba seriál Kolo pro život,“ podotýká Holubář.

Největší šanci ohrozit rekonvalescenta Kulhavého bude mít patrně Cink, jenž bral druhé místo na posledním Světovém poháru ve Vallnordu v Andoře.

„Má výbornou formu. Jardu ovšem mohou prohnat i jiní; záleží na tom, jak závod pojmou. Přece jen je to i trochu exhibice. Ale loni se závodilo i v posledním kole. Může taky přijít nějaký pád,“ konstatuje Holubář, podle kterého trať není přehnaně náročná. „Technicky to není tak zlé,“ je přesvědčený šéf závodu.

Populární schody absolvují jenom závodníci Elite, pro něž to bude „hračka“ - děti se jich bát nemusejí. Pro diváky hlavního závodu bude atraktivní též „drop“ do zahrady orlickoústeckého gymnázia a pořadatelé chystají i přejezd auta, se kterým prvně zabodovali loni.

Muži od 17.30 soutěží na 40 minut plus jedno kolo, po jejich dojezdu následuje autogramiáda. Dlouho předtím, už od 14 hodin, však bude orlickoústecký park Kociánka a jeho okolí patřit mládeži. Dětské závody jsou rozděleny do čtrnácti kategorií od nejmenších na odrážedlech po kadety ročníků 2000 a 2001. Nejdelší závody by měly trvat maximálně 15-20 minut.

Přes web do nich bylo do úterý nahlášeno 49 dětí. „To se ale ještě změní, internetové přihlášky jsme zavedli prvním rokem. Většinou v nich budou děti z okolí, ty z ústeckých škol se dohlásí až na místě,“ míní Holubář, který proto počítá s účastí kolem stovky dětí. Nejlepší tři z každé kategorie minižactvem počínaje postoupí do finále seriálu „Hledá se vítěz“, které se uskuteční 25. září v Nasavrkách.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze