Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradecký cyklista Kukrle vyhrál v Blatné a v poháru útočí na triumf

Michael Kukrle (uprostřed) se v Blatné raduje z vítězství, vlevo druhý Alois Kaňkovský, vpravo třetí Tomáš Okrouhlický. | foto: CSC

25 2016
Stále ještě věkem patří do kategorie do 23 let a v nejlepším domácím týmu posledních sezon závodí teprve první. Přesto Michael Kukrle z hradecké Whirlpool Author po sobotním šestém závodě sedmidílného seriálu výrazně útočí na celkové vítězství v letošním ročníku Českého poháru v silniční cyklistice.

Ještě ne dvaadvacetiletý závodník si o naději vyhrát pohárovou soutěž řekl v jihočeské Blatné, kde triumfoval a díky šedesáti získaným bodům se posunul do čela celkového pořadí. Vyhoupl se tam z páté příčky, která mu patřila po pěti podnicích, když za sebou nechal všechny čtyři soupeře, kteří figurovali před ním.

Včetně svého stájového kolegy Tomáše Bucháčka, který v Blatné dojel desátý a osmnáct bodů mu na udržení prvenství nestačilo. Bucháček tak je před posledním závodem letošního pohárového ročníku, který se pojede na začátku října v Praze, druhý, třetí místo pak patří dalšímu jezdci hradecké stáje Aloisu Kaňkovskému. V Blatné druhý nejrychlejší muž závodu se ale o bronzovou příčku dělí s prostějovským Petrem Hamplem a Martinem Bláhou z pražské Dukly.

Whirlpool Author tak před pražským závodem drží ve svých rukách všechny triumfy a blíží se k obhajobě loňského prvenství, jež pro něj získal Jiří Polnický. Ten ale po sezoně odešel do Polska.

V jihočeské Blatné na závodníky čekalo jedenáctkrát okruhů dlouhých 15 kilometrů, dohromady tedy 165 kilometrů. Již při vjezdu do druhého okruhu se na čele vytvořila skupina šesti závodníků, ale rychle se všichni vrátili do pelotonu. Po několika neúspěšných dalších pokusech uspělo v pátém kole devět cyklistů, mezi nimiž nechyběli hradečtí Kukrle, Kaňkovský a Hunal.

Náskok uprchlíků rostl, a když činil deset minut, zdálo se, že peloton rezignoval. Pak ale vedoucí skupina zvolnila a v úvodu osmého kola měla skupina deseti pronásledovatelů manko již jen dvě minuty. Náskok vedoucí skupiny se tenčil a v ten moment začal útočit Kukrle. Jezdci ze skupiny se na něj sice záhy dotáhli, ale v samotném závěru Kukrle nastoupil, získal minimální náskok a ten uhájil až do cíle.

„Jsem rád, že se mi podařilo v závěru zaútočit a získat malý náskok. A ještě spokojenější jsem, že se mi jej podařilo uhájit až do cíle,“ řekl Kukrle, který oslavil své premiérové vítězství v podnicích Českého poháru. Dosud byl nejlepší druhý v úvodním letošním podniku seriálu v Bíteši.Najdete na iDNES.czmobilní verze