Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kukal pochybuje, že Rusedski nepřijede

18 2000
L o n d ý n - Bez Grega Rusedského přijedou britští tenisté do Ostravy, kde se 4. až 6. února střetnou s českým týmem v utkání prvního kola Světové skupiny Davisova poháru. Levoruký Rusedski podstoupil před vánočními svátky operaci chodidla. Britský kapitán David Lloyd do dvouher nominoval Tima Henmana a Jaimeho Delgada, pro čtyřhru bude připraven specialista Neil Broad a tým doplní Arvind Parmar.

"Mluvil jsem s Gregem a on ještě nezačal ani trénovat. Určitě nebude do zápasu zcela fit, takže tady není ani pětiprocentní možnost, že by mohl proti Čechům hrát," přiznal Lloyd, který si myslí, že Rusedski ještě v polovině února nebude schopen hry.

"Máme šanci dokázat, že nemáme tým dvou mužů. Bude to extrémně obtížné, ale musíme se naučit vyhrávat bez nejlepších," dodal Lloyd. Nehrající kapitán přiznal, že je vývojem zranění Rusedského zklamán. "Je to hodně nepříjemné, ale nic s tím nemůžeme dělat. Alespoň to víme včas a můžeme se pořádně připravit."

Britský tým se sejde ve Vídni, kde bude i sparingpartner Skot Alan Machin, 521. hráč světa.

Český kapitán Jan Kukal si myslí, že stále existuje možnost, že se Rusedski v Ostravě objeví. "Je to ošidná záležitost. Podle nových pravidel může kapitán změnit dva hráče dvě hodiny před losováním, takže uvidíme," konstatoval Kukal.

"Pokud Rusedski nepřijede, tak se mění situace. Už nebudeme jasnými outsidery, poměr sil se mění a naše šance stoupají," přemýšlel kapitán.

Kukal počítá do dvouher s Jiřím Novákem a Ctislavem Dosedělem, do čtyřhry je připraven specialista David Rikl. Celek doplní někdo ze čtveřice Bohdan Ulihrach, který léčí zraněný kotník, Michal Tabara, Tomáš Zíb a nově i Jiří Vaněk. "V tomto směru mám dilema," přiznal Kukal, že vybrat není jednoduché.

"Máme oproti Britům širší kádr, ale o to těžší je udělat konečnou nominaci," řekl Kukal, jenž hodlá definitivně rozhodnout do soboty. Podle Kukala bude pro všechny tenisty velice náročný přechod z rychlého povrchu v Melbourne na pomalou antuku, která bude v porubské hale.

"Bude to šok, protože povrch v Austrálii připomíná mýdlo. Snad to zvládneme líp, protože naši hráči na antuce vyrostli, zatímco Britové se tenis učili na trávě," řekl Kukal.

V rámci Australian Open se uskutečnila schůzka kapitánů týmu hrajících Světovou skupiny Davisova poháru. "Ze šestnácti chyběl pouze americký kapitán McEnroe," řekl Kukal a prozradil, že kapitáni odhlasovali dva návrhy změn pravidel. Zasazují se o to, aby hráči za zápasy Davisova poháru získávali body do hodnocení pořadí ATP. "Letos to je poslední šance toho dosáhnout," míní Kukal.

Kapitáni rovněž chtějí, aby na přípravu pro Davisův pohár stačily dva dny, místo současných čtyř. "Tím by se Davisův pohár mohl hrát ve velkých halách, jako je třeba Madison Square Garden. To by soutěži určitě prospělo," doplnil Kukal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze