Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kukal: Hlavně přejít první kolo

6 2000
L o n d ý n - Na silného soupeře narazí tenisté v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru v příštím roce. Český tým se nevešel mezi nasazené pro čtvrteční los, který se uskuteční v New Yorku v rámci grandslamového turnaje US Open. Za soupeře proto dostanou buď jednoho z letošních finalistů - Austrálii, Španělsko, nebo někoho z týmů Švédsko, USA, Francie, Rusko, Brazílie či Německo.

Před domácím publikem by Češi nastoupili proti Německu, Španělsku, Rusku, Austrálii a Brazílii, nebo USA s nimiž v letošním čtvrtfinále prohráli v Los Angeles. Za hranice by museli vyrazit k případnému utkání s Francií a Švédskem.

"Je to těžké vybírání. Nejlepší by bylo Německo doma, ale celkem bych bral i Brazílii s Kuertenem na rychlém povrchu," dumal o soupeřích kapitán Kukal a zaháněl myšlenky na případnou cestu do Švédska. "To bych nechtěl. Norman je usilovný buldok a Enqvist velké silné zvíře," popsal Seveřany.

Mezi atraktivní by patřil souboj s Američany. "Že by přijeli McEnroe s Agassim," řekl kapitán. Divácky zajímavý by byl také souboj s Australany Hewittem, Rafterem a Philippoussisem. "To by byl na antuce krásný zápas, ale naším cílem je hlavě přejít první kolo, abychom se nemuseli zachraňovat," vyzdvihl Kukal.

Vedle českých hráčů čeká těžší soupeř i zbývajících sedm nenasazených celků, kterými jsou Maroko, Belgie, Švýcarsko, Slovensko, Ekvádor, Nizozemsko a Rumunsko. V letošní sezóně porazili čeští tenisté v prvním kole v Ostravě Velkou Británii a ve čtvrtfinále prohráli v USA.

Davisův pohár 2001, nasazení:
1.-2. Austrálie a Španělsko, 3.-4. Švédsko a USA, 5.-6. Francie a Rusko, 7.-8. Brazílie a Německo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze