Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kuba plánuje deset nových golfových hřišť, vždyť hrával i Fidel...

Také Fidel Castro se věnoval golfu, ale jeho rozvoj na Kubě po převratu nepodporoval. | foto: pro iDNES.cz

5 2010
Baťůžkoví turisté už jsou málo. A izolované hotelové resorty nenesou tolik. Kubánská vláda se rozhodla těžit z movitějších cizinců víc a nechá pro ně postavit i golfová hřiště.

Jediná kubánská osmnáctka na poloostrově Varadero (všechny snímky jsou odtud) má sice luxusní klubovnu v podobě vily po bývalém plantážníkovi, ale samo hřiště nesnese přísnější měřítka.

Však také často zeje prázdnotou, přestože okolní čtyřhvězdičkové hotely jsou plné. Jediné hřiště v chudé karibské zemi dostane konkurenci.

Ministr cestovního ruchu Manuel Marrero oznámil, že vláda dala zelenou novým dlouhodobým developerským projektům. "Kuba vstoupí do dalších sfér trhu a umožní investice v turisticky atraktivních oblastech, dosud k těmto účelům nevyužitých," citovala politika agentura AP.

Varadero1

Podle dostupných informací je v plánu výstavba deseti golfových hřišť. Budou položena nedaleko na pobřeží, nebo přímo v kontaktu s oceánem, budou mít napojení na luxusní rezidence, jejichž vznik autoritativní castrovský režim rovněž umožní.

Investovat by měly zejména firmy z Evropy a Kanady. Některé z nich už v nedávné minulosti získaly možnost postavit izolované komplexy hotelů a bungalovů, například na ostrově Cayo Coco, spojeném s pevninou několikametrovým umělým náspem. Nachází se na něm i menší letiště.

Nově by měl zahraniční kapitál dostat prostor také k výstavbě honosných rezidencí k dlouhodobému užívání jednotlivci, rodinami či firmami.

Golf Varadero 9

Plán opatrně poskytnout některé pobřežní lokality výstavbě turistických objektů může být podle zahraničních pozorovatelů začátkem velkého boomu. Vhodných míst jsou po celém pobřeží tisíce.

Loni navštívilo Kubu 2,4 milionu turistů, avšak vinou krize zůstali v průměru zvolili o několik dní kratší pobyt než v minulosti. Prozatímní letošní statistika napovídá, že turistický průmysl, tvořící nadpoloviční část státních příjmů, na konci roku dosáhne mírného růstu.

Golf Varadero 10

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze