Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Snowboardová juniorská špička se vrací do Krušných hor

Snowboardcross - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

17 2017
Šárka Pančochová, Eva Samková a Ester Ledecká, to jsou tři ikony domácího snowboardingu, které vyhrály zlatou medaili na Mistrovství světa juniorů v rozmezí let 2008 – 2013. Soutěž, která je vstupní branou do profesionálního snowboardingu, se o víkendu podruhé v historii vrátí do ČR a znovu to bude do Karlovarského kraje. Na Božím Daru a Klínovci přivítají závodníky z více než dvaceti zemí světa.

FIS Juniorské mistrovství světa ve snowboardingu je rozdělené na dvě části. Ve dnech 18. až 21. února budou probíhat soutěže ve snowboardcrossu na Božím Daru a paralelním slalomu na Klínovci v Krušných horách. Špindlerův Mlýn v Krkonoších pak bude hostit závodníky v disciplínách Big Air a Slopestyle od 30. března do 1. dubna.

Organizátoři nadcházejícího FIS mistrovství světa mají s produkcí velkých snowboardových závodů mnoholeté zkušenosti, již více než dekádu, stojí i za realizací závodu Snowjam, který je léta nedílnou součástí kalendáře SP. „Organizační tým je shodný jako na Snowjamu, ale MS je pro nás nová výzva. Pojede se celkem 5 disciplín ve 3 resortech. Příroda je naštěstí na naší straně. Letos konečně nemusíme řešit problémy s nedostatkem sněhu “ uvedl za organizátory Martin Černík.

Na Božím Daru se jako první pojede dnes kvalifikace v olympijské disciplíně Snowboardcross. Zítra je na programu finále a stejný den v podvečer proběhne v centru Božího Daru slavnostní zahájení, kde se sportovním fanouškům představí jednotlivé reprezentační týmy doplněné koncertem Michala Hrůzy. Večer pak v rámci doprovodného programu vystoupí kapely Prague Conspiracy, Neandrtal Squat a DJ Friky & Evryday. V neděli prověří jeden kilometr dlouhá snowboardcrossová trať schopnosti dvojic v disciplíně Snowboardcross Team. V pondělí se závodní dění přesune na Klínovec, kde se pojedou disciplíny, ve kterých kraluje Ester Ledecká - paralelní obří slalom a další den paralelní slalom.

Juniorské mistrovství světa není jen o sledování závodů. Během víkendu si mohou snowboarding vyzkoušet i návštěvníci a sportovní nadšenci. Na místě bude připravené test centrum nejnovějších snowboardů světových výrobců, snowboardová škola a pro začínající děti snowpark Burton Riglet. Pro freestylisty pak bude v provozu Snowpark na Neklidu, kde se v sobotu odpoledne pojede exhibice v disciplíně Slopestyle.

Slopestyle a Big Air ve Špindlerově Mlýně

Druhá část MSJ – Freestylová, navazuje přímo na Snowjam 2017. Špindlerův Mlýn tak na přelomu března a dubna přivítá kromě nejlepších světových profesionálů také nejlepší juniory, které zde čekají závody v disciplínách Slopestyle a Big Air.

„Jsem zvědavá, kdo z mladých riderů se letos prosadí, protože věk nejlepších snowboardistů se stále snižuje a na SP v letošním roce startuje i spousta juniorů. Taky jsem zvědavá, čím nás na Big Airu ve Špindlu překvapí kámoška Hailey Langland, která před pár dny vyhrála X-Games trikem Switch Frontside 1080“, uvedla nejlepší česká freestyle snowboardistka Šárka Pančochová.

Trať slopestylu, který se pojede 30 až 31. března, bude vycházet z trati finále SP - Snowjamu a celou akci zakončí 1. dubna závod Mistrovství Světa Juniorů v nové Olympijské disciplíně Big Air.Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze