Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Olympijská jistota dodala Krupčíkovi sebevědomí. V Anterselvě se vytáhl

Tomáš Krupčík | foto: Český svaz biatlonu/Květoslav Frgál

18 2014
Anterselva (Od naší zpravodajky) - Na trať sprintu vyjeli coby čerství olympionici. Jednomu z nich absence tlaku pomohla, Tomáš Krupčík si ve sprintu Světového poháru v Anterselvě připsal na konto nejlepší pohárový výsledek kariéry - bezchybná střelba ho vynesla na 25. místo. Michalu Krčmářovi v prořídlém vysokohorském vzduchu ani olympijská jistota na pohodě nepřidala, po čtyřech nepřesných výstřelech skončil až na 94. pozici.

Pamatujete na loňskou štafetu na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě? Nováček na vrcholné akci Krčmář bravurně zvládl roli finišmana české štafety, do cíle ji přivezl na šesté pozici. Radostně tehdy mával davům.

Jaký to rozdíl ve srovnání s pátečním sprintem! S hlavou skloněnou 22letý biatlonista jen smutně hlesl: "Nemá to cenu hodnotit." 

Jeho o čtyři roky starší kolega měl mnohem větší důvod k úsměvu. Tomáš Krupčík si v Anterselvě na konto připsal nejlepší výsledek kariéry. "Byla to úleva, když jsem se dozvěděl, že olympiáda je jasná. Člověk pak jde do závodu s čistou hlavou," přiznal.

Přesto se ale na běžkách ideálně necítil, tratě ve vysokohorském středisku mu daly zabrat. "Nejelo se mi úplně dobře, ale tady se asi nikdo necítí úplně fit."

Potěšily ho dvě nuly na střelnici. Před jednotlivými položkami si pečlivě hlídat dýchání. "Dal jsem si pozor, abych se dobře vydýchal, před střelnicí jsme vždycky lehce zvolnil, abych nemusel trávit tolik času na podložce s vydýcháváním."

Anterselva mu zvedá sebevědomí . "Vím, že na to mám, můžu zajet dobré výsledky, to je plus," přiznal. A neutajil ani fakt, že by si v italském středisku rád zajel i nedělní štafetu...Najdete na iDNES.czmobilní verze