Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krumlovská rallye láká fanoušky na tovární Škody s Kopeckým a Lappim

Jan Kopecký | foto: Luděk OvesnýMAFRA

30 2014
Silné motory závodních speciálů, klikaté silnice v lesích, mezi poli a tisíce diváků. To je populární motoristický podnik Rallye Krumlov, který se po roce vrací na Českokrumlovsko a do Českých Budějovic. V pátek začne už 42. ročník soutěže a bude pokračovat až do soboty.

Hlavním lákadlem pro fanoušky bude start dvou posádek továrního týmu Škoda Motorsport. Na jihočeských tratích se představí dvě Fabie S2000 a za volanty usednou Jan Kopecký s navigátorem Pavlem Dreslerem a také finská dvojice Esapekka Lappi a Janne Ferm.

"Těším se na souboje nejen s Václavem Pechem. Pevně doufám, že rychle pojede víc kluků. To je vždycky koření soutěže, když svádíte souboje od začátku až do konce. Věřím, že se jich dočkáme i letos," uvádí jeden z nejlepších českých rallyeových jezdců současnosti Jan Kopecký.

Podle továrního jezdce mu má Pech co vracet. "Před dvěma roky jsme byli o dost rychlejší než on. Od té doby ale udělali spoustu změn na autě, což jsem mohl vidět už loni, a i v Českém Krumlově budou velmi rychlí," doplňuje pilot závodní fabie.

Továrnímu týmu by měl tedy konkurovat právě loňský vítěz Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works S2000 či Maďar János Puskádi se Škodou Fabií S2000.

Informaci o účasti svých největších soupeřů z Mladé Boleslavi přivítal i pětinásobný český mistr. "Určitě to zvedne popularitu soutěže jako takové. Doufám, že svedeme vyrovnané souboje a kluci nám o moc neujedou. Chceme je co nejvíc potrápit, na druhou stranu si nemyslím, že bychom měli mít na to je porazit, pokud nebudou mít problémy. Rozjetost Honzy Kopeckého je neuvěřitelná, na technice určitě také pracují," řekl Václav Pech, který letos pojede jihočeský podnik již posedmnácté v řadě.

Milovníci motoristického sportu se mohou opět těšit na dvě superspeciální RZ v areálu českobudějovického výstaviště, na rallye historických závoďáků, polookruhovou RZ na Lipně u sjezdovek či na 3. New Energies Rallye, při které budou závodit automobily s částečným elektrickým pohonem. Organizátoři připravili celkem 14 rychlostních zkoušek, které se moc nezměnily oproti loňským ročníkům.

První a jedenáctá zkouška se pojede mezi pavilony a obrubníky v Českých Budějovicích na výstavišti. Tam je také v plánu volně přístupný shakedown, tedy testovací jízdy. Začínají v pátek od 11.30 hodin. Druhá a pátá RZ se jede z Mezipotočí, přes Bohdalovice do Dobrné. Třetí a šestá od řeky Vltavy, přes Zátoň do Rožmitálu na Šumavě, čtvrtá a sedmá startuje v Soběnově a končí ve Svatém Janu nad Malší.

Osmá a desátá RZ také začíná v Soběnově, ale cíl je za Děkanskými Skalinami u Dluhoště. Číslo devět a dvanáct mají legendární Malonty, startuje se v Pohorské Vsi a končí v osadě Tichá. Poslední třináctá a čtrnáctá polookruhová zkouška se pojede mezi Lipnem nad Vltavou a Malšínem. Tradičně v českokrumlovské Jelení zahradě budou v sobotu od 20.30 hodin slavnostně vyhlášeni vítězové Rallye Český Krumlov.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze