Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krumlov porazil Atény, má tenisové ME

7 2006
Český Krumlov - Ve finále uchazečů o pořadatelství mistrovství Evropy tenisových družstev zůstaly Atény a Český Krumlov. Pořadatelství dostali Jihočeši. Šampionát se uskuteční tento týden. Loni hrály týmy mužů a žen mistrovství Evropy poprvé společně právě v Českém Krumlově.

"Nemáme na to, abychom mohli konkurovat olympijskému komplexu v Aténách," prohlásil za pořadatele z českokrumlovského Tenis - Centra manažer turnaje Pavel Fučík.

Co tedy pro jižní Čechy rozhodlo? "Prostředí, spokojenost účastníků i atmosféra," soudí Petr Hladík, který má na starost tuzemskou reprezentaci.

České celky loni ME v obou kategoriích vyhrály a letos budou pozici obhajovat.

Manažer Hladík míní, že největšími soupeři mužů budou v Českém Krumlově Italové a Španělé. Mezi ženami Polky a Portugalky. "Ještě není přesně známa nominace, uvidíme, kdo přijede," upřesňoval Pavel Fučík. Včera už v Českém Krumlově některé týmy trénovaly.

Nominace Česka

Muži:

Michal Navrátil (292)
Jan Mašík (342)
pro čtyřhru Tomáš Cibulec (-)

Ženy:

Kateřina Böhmová (142)
Barbora Strýcová (171)
pro čtyřhru Michaela Paštiková (206)

Poznámka: v závorce je postavení
na žebříčku ATP a WTA

Dnes večer se bude losovat a zítra v 11 hodin se začne hrát. Proti původnímu rozpisu začnou obě utkání žen najednou. Muži mistrovství zahájí losem ve středu večer a od čtvrtka se pustí do bojů.
 
Proto se české reprezentantky v Českém Krumlově na kurtech při tréninku objeví už dnes odpoledne i večer a muži Česka až zítra.

Hraje se v obou kategoriích vždy ve dvou skupinách. První dva celky postoupí do semifinále. O záchranu se bojovat nebude, nikdo nesestoupí. ME sice hraje na 30 reprezentací, ale divize A je dva roky stejná a měnit se nebude ani letos.

"Není tolik rozhodující, jestli je hráč na 100. místě žebříčku, nebo patří do třetí či čtvrté stovky," poznamenal Hladík. "Hodně záleží, jaké příležitosti hráči dostávají. Jejich výkonnost je hodně vyrovnaná."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze