Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krok s Rakušany držel jen Trojan

20 2006
Klatovy - Jak uspět v českém mistrovství v automobilových soutěžích? Recept je jasný: chce to vůz značky Mitsubishi nebo v krajním případě Subaru. Pochopitelně s pohonem všech kol a s přeplňovaným motorem. Jiná cesta na stupně vítězů, ale ani do první desítky absolutního pořadí není.

Alespoň při 41. Mogul Šumava Rallye to platilo doslova a do písmene. Nejrychlejší z armády produkčních vozů Mitsubishi Lancer (mezi prvními 15 vozy jich bylo 12!) byl v Klatovech rakouský matador Raimund Baumschlager.

Rallye začal na druhém místě a až do osmé rychlostní zkoušky byl druhý za libereckým Štěpánem Vojtěchem (Peugeot 206 WRC). Jenže Vojtěch v tomto testu opřel auto o strom, a to už dále nebylo schopné ostré jízdy.

"Nepřál jsem mu to, jsme kamarádi. Ale pak už jsem se mohl uklidnit a jet jinak, nemusel jsem útočit," uvedl Raimund Baumschlager, který se letos vedle závodění věnuje vedení týmu Škoda Red Bull v MS.

Rakušan měl rázem k dobru skoro minutu na svého krajana Achima Mörtla. Ten startoval jako jeden z mála s vozem Subaru Impreza.

Mezi Rakušany se na stupně vítězů vklínil Karel Trojan, jedoucí s produkčním mitsubishi. Ten klatovskou soutěž dobře zná, vyhrál ji před čtyřmi roky.

"Bylo to těžké, především v sobotní etapě. Snad pořád jsem řešil, proč auto nejede zrovna tam, kam jsem chtěl," usmíval se Karel Trojan.

"Ale takový problém měl snad každý. Vlastně to byla jízda z problému do problému. Paradoxně největší krizi jsem zažil už v úvodní okruhové zkoušce v pátek. Startér přede mě pustil Petáka a abych do něho nenarazil, tak jsem musel vjet do pole. Naštěstí to dobře dopadlo."

Velký favorit Rallye Šumava Václav Pech byl po první části soutěže daleko od první trojice. Důvod? Technické potíže s diferenciálem.

"Chvílemi to byl horor, auto se nechovalo tak, jak by mělo. Nefungoval mezinápravový diferenciál, často jsem zatáčel pomocí ruční brzdy," vysvětlil Václav Pech.

Ten ale v neděli s opraveným vozem proháněl vítěze a v několika erzetách byl vůbec nejrychlejší. Probil se až na šesté místo. "Zkusil jsem, zda je problém jen v autě nebo zda není i ve mně. Časy ukázaly, že to bylo jen autem," doplnil Pech.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze