Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krnovští plavci posbírali české medaile na 20 kilometrů

Michael Mrůzek se občerstvuje. Většina plavců pila iontové nápoje po každém ze čtyř kol, které na řece plavali. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

1 2010
Zlato sice na mistrovství republiky na 20 kilometrů nevybojovali, to už pojedenácté získal Rostislav Vítek z Komety Brno, ale i tak byli dálkoví plavci TJ Krnov pořádně vidět. Do šestého místa skončili čtyři.

Poprvé v historii klubu byli dva na stupních vítězů, druhý Libor Smolka a třetí Michael Mrůzek mladší. Pátý doplaval Michal Flora, který triumfoval mezi staršími dorostenci, a šestý Michael Mrůzek starší.

Čtvrté místo patří Josefu Kučerovi z Bohemians Praha, který má však přítelkyni z Krnova... "Takže je poloviční Krnovák, na jeho přestupu k nám pracujeme," usmál se reprezentant Libor Smolka.

Říká, že dvacítku na Lipně odtrpěl. "Tři týdny po Balatonu (srpnové mistrovství Evropy na 25 km) jsem nevlezl do vody," přiznal.

Vítek krnovským plavcům utekl po třech kilometrech, když se občerstvovali. Pak už spolu bojovali o stříbro.

"A Cheef (Michael Mrůzek) byl dlouho přede mnou," upozornil Smolka. "Bohužel pro něj mu došly síly." Libor Smolka svého oddílového kolegu dohnal dva kilometry před cílem.

"To už jsem ale věděl, že budu mít bronz, je to můj největší úspěch," těšil se Michael Mrůzek, který získal první medaili z tak významného závodu mužů. "Bolelo to ale hodně, navíc Libor stále moje vedení stahoval."

Jak krnovští plavci úspěšný šampionát oslavili? "Teď to zapíjíme každý večer," hlásil Libor Smolka z Chorvatska, kam krnovští plavci už tradičně hned po lipenském závodě odjeli na týdenní soustředění.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze