Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krňávek potvrdil, že před Sydney má formu

27 2000
B r n o - Suverénně, přesně tak, jak se to od něho čekalo, prosvištěl závodem Světové série Ekol Superprestige v Brně triatlonista domácího Kepák týmu Martin Krňávek. Tři týdny před olympiádou prokázal výbornou formu, trať urazil za 1:49,02 hodiny. V cíli byl o třináct minut dřív než loňský vítěz Ferraresi z Itálie, do jehož času 2:02,04 se vešlo sedmadvacet závodníků. "Nejel jsem na maximum. Jen na kole to chtělo přitlačit, kopce byly náročné," řekl vítěz v cíli.
Ani čas, jímž by mohl před olympijským závodem strašit soupeře, ho ovšem nepřiměl k odvážnějším prognózám před Sydney, než jaké už vyslovil: "Když odvedu maximum, budu spokojený." Z vody brněnské přehrady vybíhal Krňávek společně s dalším olympionikem a závodníkem Kepák týmu Filipem Ospalým, toho ale na kole setřásl a až do konce cyklistického úseku spolupracoval s Martinem Matulou z Deníků Bohemia na náskoku. V běhu centrem Brna se zbavil i Matuly.

"Zkoušel jsem ho dotáhnout, ale přišla na mě krize a bylo mi jasné, že na Krňávka nemám," smířil se jednoduše Matula, který si raději hlídal druhé místo před Ospalým.
"Na kole jsme si před ním vytvořili takový náskok, že to nebyl problém. Vzorně jsme spolupracovali, až moc na to, že jsme každý z jiného týmu," dodal Matula, který se do nominace pro Sydney nevešel a v září bude závodit v Itálii a v Egyptě.

Podobně jako Krňávek doběhla do cíle se značným náskokem také vítězka ženské kategorie Renata Berková. "Na kole se jelo docela svižně. Vypadá to, že před Sydney budu potřebovat ještě trénovat," zjistila.

Muži: 1. Krňávek (Kepák tým) 1:49,09, 2. Matula (Deníky Bohemia) -15, 3. Ospalý (Kepák) -1:28, 4. Chroustovský (Diana Praha) -1:40, Daněk (Kepák) -2:21.
Ženy: 1. Berková (Kepák tým) 2:05,29, 2. Edöcsényová (Maďarsko) -56, 3. Radová (Tým Kovosvit) -1:52.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze