Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krize se dotkne velkých sportů, tvrdí triatlonista Vabroušek

Petr Vabroušek vítěz závodu Moraviaman. | foto: Jan Karásek, MAFRA

21 2009
Nový Zéland, Amerika, Mexiko, Brazílie nebo Čína. I do takových destinací se během sezony podívá zlínský triatlonista Petr Vabroušek. Už kvůli tomu je pro něj současná finanční krize do značné míry výhodná. Ceny letenek jdou rapidně dolů, aerolinky se snaží nalákat každého zájemce.

"Za letenky a ubytování dám opravdu hodně peněz," přiznal Vabroušek. "Ale finanční krize na mě zatím příliš nedolehla. A podle zpráv od mých kolegů jsou na tom podobně jako já."

Sport a finanční krize

Před letošní sezonou dokonce navýšil rozpočet. Jeho výši tají, ale nejde o pevnou částku. "Rozpočet se odvíjí od toho, kolik si vydělám na závodech. K tomu mám stálý okruh sponzorů, kteří mě drží nad vodou řadu let. Triatlon dělám patnáct roků, za tu dobu jsem získal hodně kontaktů."

Dříve ho finančně podporovaly převážně zahraniční firmy. "Ale to byl dolar za čtyřicet korun," směje se Vabroušek. "Teď sháním peníze spíše u velkých domácích firem. Smlouvy se uzavírají na podzim, i proto mám rok 2009 pokrytý."

Podle vystudovaného inženýra má triatlon nespornou výhodu: točí se v něm méně peněz. "Krize postihne spíše větší sporty, které potřebují větší částky. Hlavně fotbalu a hokeji to může chybět. U menších platí, že kde nebyly finance doposud, nebudou ani do budoucna."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze