Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Křivánek si veze domů nečekaný bronz

26 2000
B ö b l i n g e n - Nečekaným úspěchem českého krasojezdce Milana Křivánka, který obsadil třetí místo, skončila soutěž mužů na mistrovství světa v sálové cyklistice v německém Böblingenu. V turnaji v kolové čeští reprezentanti Petr Skoták a Pavel Šmíd obsadili čtvrté místo. Křivánek zajel svou jízdu téměř bez chyby, pouze jednou mezi cviky došlápl na zem. V krasojízdě mužů naposledy vybojoval medaili na MS v roce 1971 Stanislav Krištůfek. "Takový úspěch jsem rozhodně nečekal. Na druhé straně jsem rád, že se mi podařilo zúročit celoroční tréninkovou dřinu," řekl Křivánek.

Další český krasojezdec Arnošt Pokorný skončil stejně jako před rokem na Madeiře na čtvrtém místě. Titul mistra světa získal zcela suverénně Němec Martin Rominger.

Zbytečnými chybami umožnili Skoták se Šmídem v semifinále play off turnaje v kolové získat Švýcarsku tříbrankový náskok. Teprve po tomto varování zpřesnili čeští hráči kombinační souhru a podařilo se jim vyrovnat. O postupujícím rozhodly pokutové střely, v nichž Švýcarsko vyhrálo 5:4.

Ve druhém semifinále Německo porazilo Rakousko 5:2, když po vyrovnaném úvodu zlomil odpor Rakušanů třetí gól, který vstřelil Michal Lomuscio hlavou. V boji o třetí místo prohrál český tým s Rakouskem 2:3 a tím se Skotákovi se Šmídem nepodařilo obhájit loňské třetí místo.

Titul mistrů světa si zajistili němečtí bratři Lomusciové, kteří ve finále zdolali Švýcarsko 6:4.

Výsledky
Krasojízda mužů:
1. Rominger 347,70 bodu, 2. Letsch (oba Něm.) 325,18, 3. Křivánek 322,40, 4. Pokorný (oba ČR) 319,49, 5. Arellano (Šp.) 308,95, 6. Do-Duc (Fr.) 303,87.
Výsledky turnaje v kolové - semifinále: Švýcarsko - ČR 3:3, na penalty 5:4, Německo - Rakousko 5:2. O třetí místo: Rakousko - ČR 3:2. Finále: Německo - Švýcarsko 6:4.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze