Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Novou spoluhráčkou Kolocové je Kvapilová, trénovat je bude Háječková

21 2015
Po letním rozchodu s Markétou Slukovou našla plážová volejbalistka Kristýna Kolocová novou spoluhráčku. Bude jí reprezentantka Michala Kvapilová, která stále rovněž hraje i šestkový volejbal. Jejich trenérkou bude někdejší olympionička Lenka Háječková.

Přišla na tiskovou konferenci, usadila se, nadechla a spustila: „Někdo si myslel, jestli nejdu oznámit, že jsem těhotná. Tak to nejsem. Jsem tady proto, že se ještě chystám hrát.“

Po dočasné spolupráci s Hanou Skalníkovou si Kolocová našla novou stálou spoluhráčku. Pětadvacetiletá Kvapilová má zkušenosti s plážovým volejbalem z nižší úrovně, momentálně se však věnuje volejbalu šestkovému, má roční smlouvu v bundesligovém Münsteru.

Michala Kvapilová

Michaela Kvapilová

„Musí soutěž dohrát, jiná varianta není. Počkáme, až Míša skončí, někdy v dubnu - podle toho, kam se dostanou v play-off. Pak budeme chtít do toho hned skočit a hrát,“ řekla Kolocová.

Uplynulé měsíce byly pro Kolocovou obdobím nejistoty. Vše začal rozchod s dlouholetou spoluhráčkou Slukovou, následovalo zvažování: Mám pokračovat? Skončit? S kým hrát dál?

Se Skalníkovou objela několik domácích turnajů a získaly titul mistryň republiky. Trvalou spolupráci však zavrhly, jelikož Skalníková je z Brna, navíc má dítě. Kolocová následně musela na operaci s pravým ramenem, což rovněž oddálilo definitivní verdikt o budoucnosti.

Trenérka: Chceme zase na top úroveň

Lenka Háječková

Trenérkou páru je 37letá Lenka Háječková, pětinásobná mistryně republiky a účastnice olympiády v Londýně 2012. Vlastní kariéru však vzhledem k rodičovství postupně omezuje. „Budu se snažit holkám pomoct, co to půjde. Chceme udělat spoustu práce, aby se Kristýna zase dostala na top úroveň. Moc se na to těším,“ vykládala.

Až v pondělí oznámila jméno nové spoluhráčky.

Kolocová si uvědomuje, že spolupráce s Kvapilovou bude vzhledem k jejímu současnému angažmá složitější. „Ideální to není. Neočekáváme nic velkolepého hned na start, nebudeme mít nic nahraného ani natrénovaného, ale myslíme, že je potřeba do turnajů skočit hned,“ prohlásila.

Kvapilová plánuje, že po skončení smlouvy v bundeslize kariéru v šestkovém volejbale ukončí a bude se věnovat nové výzvě spolu s Kolocovou. „Vždycky mě lákala představa hrát beach volejbal na světové úrovni. A když mě Kristýna oslovila, byla to pro mě opravdu velká příležitost a chopila jsem se jí,“ řekla.

Deset sezon odehrála Kolocová po boku Slukové. Ta loňská byla jejich nejúspěšnější, vyhrály dva turnaje Světového okruhu. Letos však procházely herní krizí, která vyvrcholila letním rozchodem. Sluková nyní hraje s Barborou Hermannovou, rok zakončily výhrou na turnaji v Antalyi a na halovém mistrovství střední Evropy v Pelhřimově.

Nyní se vstříc nové budoucnosti vydává i Kolocová.Najdete na iDNES.czmobilní verze