Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přece se dočkaly. Kolocová a Sluková si zahrají na Štvanici

Kristýna Kolocová (vpravo) smečuje. | foto: FIVB

19 2014
Místo, které si lidé spojují hlavně s tenisem, v tomto týdnu přitáhne fanoušky plážového volejbalu. V areálu ČLTK se od středy začne hrát Prague Open 2014, turnaj série World Tour. Ten se do Prahy vrací po roční pauze a diváci budou tentokrát sledovat ne mužskou, ale ženskou světovou elitu. Proč ta změna?

"Především bereme v úvahu, že naše nejlepší beachvolejbalová akvizice jsou Kristýna s Markétou," jmenuje prezident volejbalového svazu Zdeněk Haník hlavní důvod - účast nejpopulárnějšího českého páru Kolocová, Sluková. "Nebudou to jediné Češky v akci, ale je to záruka nejvyšší kvality. Jejich práce by se měla nahrávat na video a pouštět jako model profi přípravy na velké mezinárodní akce."

Pár přezdívaný Kiki a Maki, který si udělal jméno hlavně na olympijských hrách v Londýně před dvěma lety, se na podporu zaplněné Štvanice už teď těší.

"Jsme strašně rády, že po několika ročnících mužského turnaje se konečně uskuteční ten ženský a my budeme jeho součástí," těší Slukovou. "S tím trochu souvisí i nervozita. Víme, že se sem chystá spousta lidí, a budeme se chtít představit v co nejlepším světle. Tak jen doufáme, že nezklameme a že bude hezké počasí: to je předpoklad, aby se turnaj povedl."

Chlapům jsme záviděly, přiznala Kolocová

Také Kolocová se zaradovala, když zjistila, že letošní ročník turnaje pořadatelé vyhradí ženám. "Každý rok jsme byly trochu frustrované, že pro nás turnaj nebyl, chlapům jsme záviděly," přiznává s úsměvem. "Teď se to povedlo a jsme za to organizátorům hodně vděčné. Snad se turnaj vydaří a všichni budou spokojení."

Aby to tak dopadlo, budou organizátoři potřebovat i přízeň počasí. Přes víkend se snad vypršelo, v polovině týdne by už mělo být hezky. Jinak je vše připraveno.

"Navezli jsme 1 500 tun provodínského písku, který jsme shodili dolů z Negrelliho viaduktu," prozrazuje technický ředitel turnaje Vladimír Šafařík. "Je to míň než v předchozích letech, vždycky nám totiž spousta písku zbyla. Ale můžu slíbit, že kurty budou na nejvyšší úrovni."

Na úrovni bude i účast: dorazí páry z Německa, Brazílie nebo Číny. Budete u toho také?Najdete na iDNES.czmobilní verze