Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rozchod Kiki a Maki iniciovala Sluková: Trápily jsme se již od přípravy

SPOLEČNĚ UŽ NE. Kristýna Kolocová a Markéta Sluková (vpravo) dál společně nastupovat nebudou. | foto: ČTK

27 2015
Odehrály spolu deset sezon, ale v průběhu té jedenácté se jejich cesty rozešly. Na pondělní tiskové konference plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková potvrdily, že jejich společné působení končí. "Vždycky jsme si dávaly ty nejvyšší cíle, ale tento rok jsme se trápily již od přípravy a následně i ve hře," vysvětlila Sluková.

Konec nejlepšího českého páru přišel rok před olympiádou v Riu de Janeiru a byl potvrzen v týdnu, kdy se obě reprezentantky měly zúčastnit mistrovství Evropy v Rakousku.

Sluková se plánuje vrátit do turnajů s Barborou Hermannovou, která ukončila spolupráci s Martinou Bonnerovou. Také Kolocová chce vyřešit svou budoucnost v nejbližších dnech.

„Mrzí mě, že ta situace nastala. Markéta přišla s tím nápadem, a i když jsem si to nechtěla nejprve vůbec připustit, v následujících dnech jsme to probíraly ze všech stran a nakonec jsme přijaly rozhodnutí, že se naše sportovní kariéry rozejdou,“ popsala Kolocová.

Fotogalerie

„Kiki a Maki“ loni zažily nejúspěšnější sezonu. Vyhrály dva turnaje, klání kategorie Open v Praze a grandslam v Berlíně. Do letošního roku tak vstupovaly s velkými ambicemi, ale vůbec se jim nevedlo.

Už v přípravě je zbrzdily zdravotní problémy - a na turnajích se jim nevedlo. Jejich nejlepším umístěním byla tři devátá místa, na turnaji v Poreči však nepostoupily ani ze základní skupiny a na nedávném mistrovství světa skončily sedmnácté. Světový šampionát se zároveň stal jejich posledním společným turnajem.

„Trápily jsme se již od přípravy a následně i ve hře. Samozřejmě jsme se všichni v týmu snažili na těchto věcech pracovat, ale bohužel to nikam nevedlo a naše herní smýšlení se postupně rozcházelo,“ popsala Sluková.

„Došla jsem tedy k velmi bolestivému, ovšem podle mě správnému závěru, že pro nás obě bude nejlepší, když se naše cesty rozejdou. Naše dále trvající spolupráce by byla pro všechny jen trápením,“ dodala.

Zastupující agentura hráček Sport Invest pak uvedla, že za rozchodem dua nestály finanční spory, jak se spekulovalo. V letošní sezoně neměla dvojice nouzi o přízeň partnerů. „Zabezpečení týmu odpovídalo postavení ve světové špičce,“ řekl David Trávníček, předseda představenstva Sport Invest Marketing.

Sluková už novou partnerku má

Už v pátek prostřednictvím Facebooku oznámila Martina Bonnerová konec druhého nejlepšího českého páru, který tvořila ona a Barbora Hermannová.

Beachvolejbalistka Barbora Hermannová.

Beachvolejbalistka Barbora Hermannová

„Dneska ráno před tréninkem moje spoluhráčka Bára Hermannová mně a našemu trenérovi sdělila, že přijala nabídku šéftrenéra českého beachvolejbalu a životního partnera M. Slukové (Simon Nausch - pozn. red.) vytvořit novou dvojici Hermannová-Sluková. Mě i celý tým bez jakékoli předešlé domluvy postavila uprostřed sezony ze dne na den před hotovou věc,“ uvedla Bonnerová.

A netajila zklamání z chování své bývalé spoluhráčky. „Slušný člověk by měl spolupráci ukončit po předešlé domluvě a po ukončení sezony. Tímto bych se chtěla všem omluvit za situaci, která se stala bez mého vědomí. V co nejkratší možné době ji budeme řešit.“

Loni v květnu Kiki a Maki vysvětlovaly, co znamenají signály při hře:Najdete na iDNES.czmobilní verze