Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Majka: Necítím se na Tour připravený, Přesto musí nahradit Kreuzigera

Polský cyklista Rafal Majka | foto: Profimedia.cz

29 2014
Absence Romana Kreuzigera na Tour de France nadělala ve stáji Tinkoff-Saxo v mnoha ohledech zlou krev. Roli hlavního pomocníka týmového lídra Contadora musel po českém cyklistovi, kterého ho účast připravily nesrovnalosti v biologickém pasu z let 2011 a 2012, převzít Rafal Majka. A Polák nijak nejásal.

Čtyřiadvacetiletý jezdec stále cítí únavu po květnovém Giru d'Italia, na kterém obsadil šesté místo. Když se Majka dozvěděl o svém záskoku na Tour, vedení týmu kritizoval na svém facebookovém profilu. Původně měl totiž po Giru v plánu z velkých závodů Kolem Polska a pak Vueltu.

Kreuziger má nesrovnalosti v biologickém pasu, přijde o Tour

"Od návratu z Itálie jsem toho moc nenatrénoval. Pořád jsem hodně unavený a cítím ten třítýdenní závod. Necítím se na Tour připravený. Řekl bych, že se vedení Tinkoff-Saxo nestará o mé zdraví. Je mi čtyřiadvacet a myslím, že jsem moc mladý na to, abych jel dvě Grand Tours v řadě. Snad se pletu. Mám ale pochybnosti," poznamenal před svou premiérou na Tour.

Později však svůj příspěvek stáhl a nahradil ho jiným, v němž označil start na slavném závodu za správný krok. "Je to velká výzva, ale chci se tomu postavit. Pokusím se Albertovi (Contadorovi) pomoci ze všech sil k dosažení toho nejdůležitějšího - vítězství."

Majku čeká úloha takzvaného superdomestika, kterou měl původně plnit Kreuziger. Už loni se Čech snažil španělské hvězdě pomoci ke třetímu triumfu na Tour, Contador však dojel čtvrtý. Kreuziger byl pátý a vylepšil české maximum v závodě.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze