Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zastavte ten chaos, zlobí se Tiňkov na UCI a Kreuzigera chce na Tour

Roman Kreuziger na tiskové konferenci v Praze. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2015
Nemám slov, napsal po zveřejnění verdiktu na Twitter. Jak plynul čas od rozhodnutí, kterým byl Roman Kreuziger zbaven všech dopingových nařčení, ostrost prohlášení Olega Tiňkova, majitele stáje Tinkoff-Saxo, za niž český cyklista jezdí, sílila. Plivněte si do polévky, připsal. Ke svému vzkazu připojil fotografii Briana Cooksona, šéfa UCI, a tudíž asi nebylo pochyb, komu slova patřila.

Tiňkov Mezinárodní cyklistickou unii, která stála za celou kauzou jeho zaměstnance, vyzval, aby prošla významou proměnou. Ruský boháč celou dobu za svou českou hvězdou stál, byť nejspíš nemohl tušit, jaká byla Kreuzigerova minulost v Astaně, za niž jezdil v době, kterou UCI „vybrala“ pro své obvinění.

Loni v létě Cookson tvrdil, že „Kreuzigerův biologický pas vykazuje velmi závažné výkyvy“ a českého cyklistu jeho úřad provizorně suspendoval. Přes osvobozující rozhodnutí Českého olympijského výboru a záplavu důkazů, které Kreuziger na svou obhajobu připravil, boss cyklistické unie zářil jistotou.

A při návštěvě cyklokrosového mistrovství světa v Táboře přesvědčoval: „Neumím si představit, že bychom tento případ prohráli.“ Pokud se jednalo o biologický pas, UCI v minulosti pokaždé vyšla ze soudní síně vítězně.

Nazlobený Tiňkov pak serveru cyclingnews napsal: „Případy Kreuzigera a Astany (které stále hrozí odebrání „prvoligové“ licence) ukazují, že UCI potřebuje projít závažnou transformací.“

Uznávaný cyklistický server se ještě pokusil kontaktovat zástupce UCI, aby strohé vyjádření, co obsahovalo pouhé čtyři věty rozvedlo. Odpovědí bylo stále jen: „Žádné další vyjádření mimo oficiální prohlášení nebude.“

„Měli by používat víc logiky,“ vyzval majitel Kreuzigerovy stáje. „Měli by přestat dělat chaos a turbulence ve sportu. Jsem super šťastný za Romana a jeho ženu, nebyla to pro ně lehká doba. A tak rád bych ho viděl na Tour de France, i když tohle bude rozhodnutí našich sportovních ředitelů.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze